جمعه 22 تیر 1403    2024/7/12

چهارشنبه 04 مرداد 1402 ، 7 : 10

کد خبر :

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

پرداخت خسارات بیمه تکمیلی جانبازان به‌روز شد

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه در قراردادهای بیمه تکمیلی درمان جانبازان تجدیدنظر کرده‌ایم، گفت: پرداخت هزینه‌های درمان جانبازان به‌روز شده است.

به گزارش سبحان ، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره پرداخت مطالبات معوقه بیمه تکمیلی جانبازان اظهار کرد: وضعیت تغییر کرده و بهبود یافته‌است. بیمه دی پرداخت این بدهی‌ها را تقریبا به روز کرده است.

وی ادامه داد: قراردادهای بیمه تکمیلی جانبازان با بیمه دی در حال بازبینی است. البته از آنجایی که این شرکت بیمه به برخی طرف‌های قراردادهای بیمه تکمیلی درمان، خدمات مناسبی نمی‌داد، به نظرم باید به آنهایی که خدمات مناسب نمی داد، تجدیدنظر کند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به این پرسش که آیا قرار است مابه التفاوت بالایی که قبلا در هزینه درمان با مبلغی که بیمه دی به عنوان جبران این هزینه ها به جانبازان می داد، وجود داشت را کاهش دهد؟ گفت: به نرخ ابتدای سال و به شرط آنکه تورم کنترل شود، این مابه التفاوت کمتر خواهد شد اما باید ببینیم تا پایان سال چه اتفاقی می‌افتد.

به گزارش خبرنگار سبحان ، شرکت بیمه مذکور به عنوان شرکت طرف قرارد بنیاد شهید برای پوشش نیازهای بیمه ای خانواده های ایثارگران خصوصا بیمه تکمیلی درمان آنها محسوب شده و حدود ۱۶ درصد سهام آن در تملک یکی از بانک های خصوصی و بیش از ۶ درصد نیز در تملک سازمان اقتصادی کوثر (به عنوان اصلی ترین سهامداران این شرکت بیمه ای) است؛ این شرکت بیمه گر در دولت های گذشته بعضا با زیان روبه رو می شد اما در دولت سیزدهم به سوددهی رسیده است. این شرکت در ۶ ماهه سال ۹۷ بیش از ۵۱ میلیارد و ۴۳ میلیون تومان زیان انباشته داشت.

صورت های مالی این شرکت سوم مرداد در سامانه کدال (سامانه اطلاعات شرکت های بورسی) منتشر شد که نشان می دهد از ابتدای سال جاری تا پایان تیر ماه ۲ هزار و ۸۱۷ میلیارد و ۴۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه بابت بیمه‌های تکمیلی درمان داده که ۹۲ درصد هزینه های این شرکت در بازه زمانی مورد نظر به حساب می آید؛ این در حالیست که درآمدهای این شرکت از محل صدور بیمه نامه های تکمیلی ۱۲ هزار و ۴۴۸ میلیارد و ۸۶۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بوده که سهم ۹۵ درصدی از کل درآمدهای این شرکت بیمه ای برآور می شود؛ این شرکت ۴.۴ برابر هزینه، از محل بیمه های تکمیلی درمان درآمد داشته است.


چهارشنبه 04 مرداد 1402 ، 7 : 10

کد خبر :

بازدید : 98
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها