دوشنبه 07 اسفند 1402    2024/2/26

چهارشنبه 04 مرداد 1402 ، 1 : 10

کد خبر :

ارتش در بیانیه‌ای تاکید کرد:

بیانیه ارتش: عملیات مرصاد یادآور لزوم آمادگی همیشگی برای مقابله با دشمنان است

ارتش در بیانیه‌ای تاکید کرد: عملیات مرصاد، دارای عبرتها و آموزه‌های بسیاری از جمله نمایان شدن بیش از پیش چهره واقعی منافقین و لزوم هوشیاری و آمادگی همیشگی برای مقابله با دشمنانی که به کمتر از نابودی این ملت و نظام راضی نیستند، بوده است.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری سبحان ، به مناسبت پنجم مرداد ماه سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد و حمله دشمن بعثی به سایت سوباشی، ارتش جمهوری اسلامی ایران بیانیه‌ای صادر و عملیات مرصاد را مصداق روشن ذلت منافقینی دانست که با شعارهای پوشالین، خود را در ورطه نابودی کامل و غروبی ذلت بار انداختند.

متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انّ الله جَامِعُ الْمُنَافِقِینَ وَالْکَافِرِینَ‏ فِى جَهَنّمَ جَمِیعاً
خداوند همه منافقان و کافران را در جهنم جمع می‌کند(نساء  140)

تاریخ دفاع مقدس مملو از صفحات زرین و افتخارآمیزی است که بدون شک دست یاری خداوند و موفقیت‌های کسب شده توسط رزمندگان اسلام به خوبی نمایان بوده، وعده خداوند بر پیروزی جبهه حق بر باطل در آن مشاهده شده و مایه عبرتی است برای آنان که نقاب نفاق بر چهره زده، به ملت خود پشت کرده و دست دریوزگی به سوی دشمنان این ملت و نظام دراز کردند.

در عملیات مرصاد  که پس از پذیرش قطعنامه 598 توسط ایران اسلامی در پنجم مردادماه سال 1367 و با رمز مقدس "یا علی بن ابی طالب" (ع) انجام شد؛ نیروهای مسلح کشور اعم از ارتش، سپاه، بسیج و نیروهای مردمی با پشتیبانی قاطع و بی بدیل  بالگردهای هوانیروز و جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش؛ جهنمی از آتش را برای مزدورانی که با خیالات واهی به ایران حمله کرده بودند، فراهم ساختند.

عملیات مرصاد، دارای عبرتها و آموزه‌های بسیاری از جمله نمایان شدن بیش از پیش چهره واقعی منافقین و لزوم هوشیاری و آمادگی همیشگی برای مقابله با دشمنانی که به کمتر از نابودی این ملت و نظام راضی نیستند، بوده است.

ارتش جمهوری اسلامی ایران، همچنین یاد و خاطره  19 تن از شهدای سایت رادار سوباشی را که در این روز و در حمله ناجوانمردانه و هوایی دشمن  با تقدیم جان خود نام سایت سوباشی را تا ابد جاودانه ساختند‌، گرامی می‌دارد.

سایت سوباشی که در دوران دفاع مقدس ده‍ها بار مورد حمله دشمن قرار گرفت، با اراده و تلاش جهادی شبانه روزی رزمندگان پدافند هوایی ماموریت رصد، کشف و رهگیری پرواز هواپیماهای متخاصم در غرب کشور را بر عهده داشته، در آخرین آزمون الهی با وجود اطلاع از قطعیت حمله هواپیماهای دشمن، حاضر به ترک سنگر خود نشدند و تا لحظه شهادت، ماموریت خود را به انجام رساندند.

در  خاتمه اعلام می‌دارد؛ ارتش جمهوری اسلامی ایران تحت زعامت مولا و مقتدای خویش حضرت  امام خامنه‌ای(مدظله العالی)، با تکیه بر توانمندی‍ی‌های رزمی و دفاعی خود همراه با دیگر نیروهای مسلح، اجازه تهدید و تعدی هیچ متجاوزی به خاک پاک کشور را نداده و به برکت خون پاک شهدا و پشتیبانی ملت غیور، فهیم و بصیر ایران عزیز آماده جانفشانی در مصاف با توطئه‌های جنگ نرم و سخت دشمنان است.


چهارشنبه 04 مرداد 1402 ، 1 : 10

کد خبر :

بازدید : 43
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها