سه شنبه 01 خرداد 1403    2024/5/21

سه شنبه 03 مرداد 1402 ، 4 : 14

کد خبر :

وکلای رژیم صهیونیستی علیه تغییرات قضایی به دادگاه عالی شکایت کردند

سندیکای وکلای رژیم صهیونیستی وارد خط اعتراضات علیه قانون اصلاحات قضایی شدند و دادخواستی را علیه این قانون به دادگاه عالی ارائه کردند.

به گزارش سبحان ، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، عمیت بیخر، رئیس سندیکای وکلای رژیم صهیونیستی گفت: ما دادخواستی را علیه قانون اصلاحات قضایی که دوشنبه در کنست تصویب شد، به دادگاه عالی ارائه کردیم. تصویب بند «معقولیت» نقض ابزار قانونی است که در دست اعضای کنست است.

وی گفت: تمام قضات دادگاه عالی با آزمونی تاریخی روبرو هستند. این قانون اصول دموکراسی را از بین می‌برد. دادگاه عالی باید چنین قوانینی را باطل کند.

کنست دوشنبه بند معقولیت در قانون اصلاحات قضایی را تصویب کرد. هدف این قانون کاهش اختیارات دادگاه عالی است. از این پس دادگاه عالی نمی‌تواند تصمیمات دولت را به دلیل «غیرمنطقی بودن» لغو کند.

در دادخواست سندیکای وکلا آمده است: این قانون به کابینه قدرت زیادی می‌دهد و اجازه می‌دهد تا بدون هیچ محدودیتی حکمرانی کند.

یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی دوشنبه بعد از تصویب قانون مذکور در کنست گفت: ما هرگز تسلیم نمی‌شویم و آنها هرگز نمی‌توانند تصمیم بگیرند که مبارزه ما چه زمانی تمام شود. افراطی‌ها نمی‌توانند درباره ساختار اسرائیل تصمیم بگیرند و ما هرگز اجازه نمی‌دهیم اسرائیل به مجارستان یا لهستان تبدیل شود. ما سه شنبه علیه تصویب اصلاحات قضایی به دادگاه عالی شکایت می‌کنیم.

لاپید گفت: نخست وزیری در اسرائیل وجود ندارد و بنیامین نتانیاهو صرفا بازیچه دست افراطی‌ها است.

نتانیاهو معتقد است که هدف از این قانون ایجاد توازن میان نهادها و ممانعت از مداخله دادگاه در سیاست است؛ اما مخالفان می‌گویند دادگاه عالی نقش سرنوشت‌سازی در حمایت از زندگی و حقوق شهروندان دارد.

اراضی اشغالی از ۲۹ هفته پیش شاهد اعتراضات سراسری علیه قانون اصلاحات قضایی است.


سه شنبه 03 مرداد 1402 ، 4 : 14

کد خبر :

بازدید : 144
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها