پنجشنبه 03 خرداد 1403    2024/5/23

سه شنبه 03 مرداد 1402 ، 5 : 11

کد خبر :

رکورد خاص خطیر در ۱۶ روز حضور در استقلال؛

وعده، اعتصاب و دیگر هیچ!

اعتصاب بازیکنان استقلال نشان داد وعده‌های علی خطیر تأثیری نداشته است و آنها همچنان از مشکلات موجود در این باشگاه گلایه‌مند هستند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری سبحان ، مشکلات باشگاه استقلال نسبت به چند وقت گذشته نه‌تنها کمتر نشده بلکه شدت گرفته است آن هم در شرایطی که تنها 9 روز دیگر به آغاز بیست‌وسومین دوره لیگ برتر باقی مانده است.

استقلال در شرایطی خود را آماده حضور در لیگ می‌کند که عملاً هیچ چیز در این باشگاه سر جای خودش قرار ندارد. جدایی محبی و قایدی و عدم جذب بازیکنان مناسب، سبب شده است آبی‌پوشان از بازیکنان امید خود برای حضور در تمرینات استفاده کنند، این در شرایطی است که بی‌پولی و عدم تأمین منابع مالی صدای استقلالی‌ها را درآورده است.

بعد از بازی دوستانه یکشنبه استقلال برابر آلومینیوم اراک، بازیکنان وقتی متوجه شدند روز دوشنبه هم خبری از پول نیست ـ در حالی که به آنها وعده داده شده بود ـ بار دیگر از شرایط باشگاه انتقاد و روز دوشنبه هم به‌نشانه اعتراض اعتصاب کردند. استقلالی‌ها مبلغ قابل‌توجهی از فصل گذشته طلب دارند و همین موضوع باعث شده است صدای آنها دربیاید.

علی خطیر روز 17 تیر به‌عنوان سرپرست باشگاه استقلال انتخاب شد. او قطعاً و حتماً از همه بهتر می‌دانست گام به چه باشگاهی می‌گذارد و چه مشکلاتی را باید حل کند، با این حال این مسئولیت را پذیرفت. چند روز پس از این ماجرا جواد نکونام در مصاحبه‌ای به انتقاد از شرایط باشگاه پرداخت و هم از دخالت دیگران و هم از عدم جذب بازیکن گلایه کرد.

سرپرست استقلال در پاسخ به گلایه‌های نکونام گفت که «استقلال ورشکسته را با 600 میلیارد تومان بدهی تحویل گرفته است» و البته از «در پیش بودن خبرهای خوش» حرف زد. اکنون پرسش این است؛ مگر خطیر نمی‌دانست استقلال 600 میلیارد بدهی دارد و بخشی از پول بازیکنان این تیم از سال گذشته پرداخت نشده است؟ در اینکه مشکلات به‌گفته خودش «یک‌شبه حل نمی‌شود» تردیدی نیست اما اینکه با گذشت 16 روز از مدیریت خطیر هیچ اتفاق خاصی رخ نداده است و اصلاً برای هوادار هم به‌روشنی توضیح داده نشده است که چه فرآیندی در حال سپری شدن است قطعاً محل پرسش است، در جذب بازیکن نیز استقلال عملکرد قابل‌توجهی نداشته است.

خطیر بهتر از هر فرد دیگری به شرایط استقلال واقف بود، در این مدت اما آنچه دیده شده فقط وعده و اعتصاب بوده است که می‌توان گفت رکوردی خاص برای خطیر محسوب می‌شود؛ اعتصاب بازیکنان 16 روز بعد از انتخاب سرپرست جدید! این روزها حامی اصلی خطیر نیز از مسئولیت خود کنار رفته است و شاید این موضوع کار سرپرست استقلال را سخت‌تر کند.

نکونام در بخشی از گلایه‌هایش از باشگاه گفته بود: «تیم من در دوران بدنسازی، بهترین بدنساز آسیا را کنار خود ندارد، بعد هم می‌گویند گران است. تیم‌های دیگر چگونه خرج می‌کنند؟ برای تیم‌های دیگر ارزان است، برای ما گران؟ به من می‌گویند "تیم ما قهرمانی نمی‌خواهد"، من هم گفتم "آدمی نیستم که برای قهرمانی نجنگم". من تیم قوی می‌خواهم و باید برای قهرمانی هم بجنگم. برای قهرمانی می‌جنگم، نه اینکه قول قهرمانی بدهم، سعی می‌کنم سال اول برای قهرمانی بجنگم و اگر قهرمان نشدم، برای سال دوم قول می‌دهم. می‌گویند که "تیم پنجم شود"، مگر این هوادار تحمل این چیزها را دارد؟»

کسی چه می‌داند؛ شاید استقلال با همین دست‌فرمان می‌خواهد به‌سمت عنوان پنجمی لیگ حرکت کند!


سه شنبه 03 مرداد 1402 ، 5 : 11

کد خبر :

بازدید : 56
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها