شنبه 29 اردیبهشت 1403    2024/5/18

سه شنبه 03 مرداد 1402 ، 38 : 10

کد خبر :

گفت‌وگوی وزرای خارجه قطر و آمریکا درباره برجام

وزرای خارجه قطر و آمریکا تلفنی درباره مسائل منطقه‌ای و بین المللی از جمله آخرین تحولات مربوط به برنامه هسته‌ای ایران گفت وگو کردند.

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سبحان ، منابع خبری  اعلام کردند که «عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی» نخست وزیر و وزیر خارجه قطر تلفنی با «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا گفت وگو کرد.

 دو طرف درباره تعدادی از مسائل بین‌المللی از جمله برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو کردند.

 وزرای خارجه قطر و آمریکا همچنین درباره روابط راهبردی بین دو کشور،تحولات  مربوط به جنگ اوکراین، تحولات افغانستان، راه‌های حمایت از مردم  این کشور و آخرین تحولات مربوط به برنامه هسته ای ایران گفتگو کردند.

وزیر خارجه قطر هفته گذشته نیز با «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا درباره موضوعات مختلفی از جمله برنامه هسته‌ای ایران تلفنی گفت وگو کرده بود.

این تماس تلفنی  پس از سفر «محمد عبدالعزیز الخلیفی» وزیر مشاور قطر در امور خارجی به تهران صورت گرفت.

وزیر مشاور قطر در امور خارجی اول مرداد ماه با حضور در محل وزارت امور خارجه ایران  با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان  دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در دیدار با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیام «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر در دعوت از آیت‌الله « ابراهیم رئیسی»  رئیس جمهور برای سفر به دوحه را به وی ابلاغ کرد.

محمد بن عبدالعزیز الخلیفی همچنین  با «علی‌اکبر احمدیان» نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون روابط دو جانبه و منطقه‌ای با وی گفتگو کرد.

در این دیدار طرفین بر افزایش سطح همکاری‌های دو کشور در همه حوزه‌ها به ویژه حوزه‌های تجاری و بازرگانی و انجام فعالیت‌های مشترک در زمینه اجرای پروژه‌های زیرساختی در چارچوب برنامه و زمان‌بندی مشخص و رفع موانع موجود تأ‌کید کردند.


سه شنبه 03 مرداد 1402 ، 38 : 10

کد خبر :

بازدید : 69
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها