پنجشنبه 30 فروردین 1403    2024/4/18

سه شنبه 03 مرداد 1402 ، 29 : 10

کد خبر :

آمریکا ۴۰۰ میلیون دلار دیگر به اوکراین کمک نظامی می‌کند

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از منابع گزارش داد، بسته جدید کمک نظامی آمریکا به اوکراین به مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار شامل ۳۲ خودروی زرهی استرایکر است.

به گزارش سبحان ، به گزارش این خبرگزاری، واشنگتن همچنین گلوله‌های توپخانه هویتزر، راکت‌های Hydra-۷۰، پهپادهای نظارتی هورنت، موشک‌های هیمارس و ناسامز و همچنین موشک‌های ضد تانک استینگر و جاولین را برای کی‌یف ارسال خواهد کرد. علاوه بر این، ایالات متحده حدود ۲۸ میلیون گلوله مهمات سلاح‌های کوچک ارائه خواهد کرد.

پیش از این رویترز گزارش داده بود که ایالات متحده ممکن است بسته کمک نظامی جدید ۴۰۰ میلیون دلاری را در ۲۵ ژوئیه اعلام کند. این کمک تسلیحاتی جدید آمریکا با مجوز جو بایدن، به پنتاگون اجازه می‌دهد تا فورا اقلام مدنظر را از انبارهای خود برداشته و ظرف چند روز به اوکراین بفرستد.  

در میان تجهیزات وعده داده شده، هورنت‌ها، پهپادهای کوچک نانویی هستند که بیشتر برای جمع‌آوری اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرند. اوکراین در گذشته هم آنها را از دیگر متحدان غربی دریافت کرده است.

در همین حال وزارت خارجه آمریکا در پیامی اعلام کرد، ایالات متحده معتقد است که همه چیز مورد نیاز اوکراین برای حمله متقابل را فراهم کرده است و در روزهای آینده کمک‌های جدیدی را اعلام خواهد کرد.

به طور کلی، از زمان حمله روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، ایالات متحده بیش از ۴۱ میلیارد دلار کمک نظامی به اوکراین ارائه کرده است. تازه‌ترین بسته تسلیحاتی در حالی ارائه می‌شود که یک هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی به انبار مهمات در شبه جزیره کریمه که تحت کنترل روسیه است، حمله کرد و روسیه، اوکراین را به حمله پهپادی به مسکو متهم کرد. رسانه‌های روسی گزارش دادند که یکی از پهپادها در نزدیکی مرکز شهر، نه چندان دور از ساختمان مرتفع وزارت دفاع سقوط کرده است.


سه شنبه 03 مرداد 1402 ، 29 : 10

کد خبر :

بازدید : 56
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها