سه شنبه 01 خرداد 1403    2024/5/21

سه شنبه 03 مرداد 1402 ، 34 : 9

کد خبر :

در دیدار رئیس پارلمان جمهوری صربستان؛

امیرعبداللهیان: بهانه آزادی بیان نباید مجوز اهانت به مقدسات مسلمانان شود

وزیر امور خارجه در دیدار رئیس پارلمان جمهوری صربستان گفت، ما اهانت به کتب آسمانی را محکوم کرده و معتقدیم نباید به بهانه آزادی بیان اجازه اقدام اهانت آمیز به مقدسات مسلمانان و پیروان ادیان الهی داده شود.

به گزارش سبحان ، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و ولادیمیر اورلیچ رئیس پارلمان جمهوری صربستان روز یکشنبه در دیداری در محل وزارت امور خارجه، موضوعات مورد علاقه دو کشور در حوزه همکاری‌های دوجانبه خصوصا در بخش دیپلماسی پارلمانی را مورد گفت وگو و تبادل نظر قرار دادند.

وزیر امور خارجه فرصت حضور رییس پارلمان صربستان و هیئت همراه را برای ارتقای همکاری های دو کشور با اهمیت خواند.

امیرعبداللهیان روند رشد مناسبات فیمابین در بخش های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری کرد تبادل هیئت های در سطوح عالی میان دو کشور استمرار داشته باشد و در گسترش هرچه بیشتر همکاری ها ایفای نقش کنند.

وزیر امور خارجه در این دیدار همچنین اهانت به قران کریم در سوئد و دانمارک را عامل جریحه دار شدن احساسات دو میلیارد مسلمان در جهان دانست و افزود: ما اهانت به کتب آسمانی را محکوم دانسته و معتقدیم نباید به بهانه آزادی بیان اجازه اقدام اهانت آمیز به مقدسات مسلمانان و پیروان ادیان الهی داده شود.

رئیس پارلمان جمهوری صربستان نیز در این دیدار با قدردانی از سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشورش، دیدار و ملاقات های انجام شده با رییس جمهور اسلامی ایران و همچنین ریاست مجلس شورای اسلامی و برخی وزرای ایرانی را مفید ارزیابی و بر اراده دولت و پارلمان صربستان برای ارتقای مناسبات همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

ولادیمیر اورلیچ ضمن ارزیابی مثبت از همکاری پارلمانهای دو کشور تصریح کرد: بدلیل اهمیت مناسبات با جمهوری اسلامی ایران، گروه دوستی پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران در پارلمان صربستان از پرشمارترین گروههای دوستی محسوب می شود.

در این دیدار دکتر ابوالفضل عمویی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت.


سه شنبه 03 مرداد 1402 ، 34 : 9

کد خبر :

بازدید : 53
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها