پنجشنبه 24 خرداد 1403    2024/6/13

سه شنبه 03 مرداد 1402 ، 26 : 9

کد خبر :

امیر آشتیانی اعلام کرد:

استفاده از هوش مصنوعی در سامانه موشک برد بلند «ابومهدی»

وزیر دفاع با بیان اینکه موشک ابومهدی قادر است از عمق خاک کشور، شناورهای دشمن را هدف قرار دهد، گفت: قابلیت مقابله با جنگ الکترونیک دشمن، رادارگریزی بهره مندی از هوش مصنوعی در نرم‌افزار طراحی مسیر پروازی از دیگر قابلیت‌های این موشک است.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری سبحان ، امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز در آیین الحاق موشک‌های کروز ابومهدی به نیروهای دریایی ارتش و سپاه، گفت: به فضل خدا در راستای دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران و ارتقای توان موشکی و پدافندی، امروز مراسم الحاق سامانه کروز برد بلند ابومهدی را شاهد هستیم. این سامانه، یک سامانه راهبردی است و به واقع می‌توانیم بگوییم که همتا ندارد.

وی افزود: این سامانه دارای ویژگی‌های خاصی است؛ از جمله برد هزار کیلومتری که محدوده دفاع دریایی ما را نسبت به گذشته چندین برابر افزایش خواهد داد و این نکته بسیار مهمی است.

وزیر دفاع با اشاره به سایر ویژگی‌های موشک ابومهدی، تصریح کرد: از ویژگی‌های دیگر این سامانه می‌توان به نقطه‌زنی، قدرت تخریب بسیار بالا و عبور از عوارض جغرافیایی و ارتفاع پست اشاره کرد.

وی ادامه داد: قابلیت مقابله با جنگ الکترونیک دشمن، رادارگریزی بهره مندی از هوش مصنوعی در نرم‌افزار طراحی مسیر پروازی از دیگر قابلیت‌های این موشک است.

امیر آشتیانی گفت: ما با تولید انبوه موشک ابومهدی قادر خواهیم بود تا از عمق خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران و اماکن کاملاً پنهان و با حداکثر سرعت، به اهداف متحرک دریایی دشمن شلیک کنیم و ناوها، ناوچه‌ها و ناوشکن‌های دشمن را به طور کامل منهدم و نابود کنیم.

وی افزود: این توان بسیار بالایی است که در اصل به دست متخصصان و دانشمندان کوشا و فعال وزارت دفاع، صنعت دفاعی، همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و نیروهای دریایی ارتش و سپاه و جوانان غیرتمند ما در شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها به ثمر رسید و قطعاً در ارتقای توان رزم نقش بسیار مهمی خواهد داشت.

وزیر دفاع در پایان تاکید کرد: ما در پشتیبانی از نیروهای مسلح همواره به نوآوری و بومی‌سازی فکر کرده و آن را دنبال می‌کنیم. قطعاً توانمندی‌هایی که ما به دنبال آن هستیم در مسیر صلح و دوستی و برادری است و قطعاً ضامن ثبات و امنیت در منطقه خواهد شد.


سه شنبه 03 مرداد 1402 ، 26 : 9

کد خبر :

بازدید : 59
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها