يكشنبه 03 تیر 1403    2024/6/23

سه شنبه 03 مرداد 1402 ، 14 : 9

کد خبر :

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی فارس تاکید شد:

به کارگیری روش های نوین برای گسترش فرهنگ مطالعه

استاندار فارس، به کارگیری روش های نوین برای مطالعه را، یکی از مسیرهای گسترش و توسعه فرهنگ کتابخوانی عنوان و تصریح کرد: ایجاد، تقویت و حمایت از کافه کتاب ها، یکی از راه های گسترش فرهنگ مطالعه، متناسب با سلیقه جوانان است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری فارس دکتر محمد هادی ایمانیه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان بر ضرورت توسعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه تاکید کرد و گفت: در راستای تامین اعتبار برای ساخت کتابخانه ها، خصوصا کتابخانه مرکزی شیراز می بایست موضوع موثر مولدسازی در دستور کار قرار گیرد؛ همچنین لیست پروژه های در حال ساخت کتابخانه‌ها با میزان پیشرفت فیزیکی و میزان اعتبار مورد نیاز آنها به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اعلام شود.
استاندار فارس به ظرفیت های بی نظیر فارس در حوزه های گردشگری و زیارتی اشاره کرد و افزود: با محوریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و با همکاری شهرداری شیراز، آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) ، اداره کل کتابخانه های عمومی استان، برای تاسیس و راه اندازی کتابخانه گردشگری و زیارت، برنامه ریزی و اقدام شود.
دکتر ایمانیه بر ضرورت ساماندهی وضعیت سالن های مطالعاتی در جهت استفاده حداکثری جوانان و نوجوانان تاکید کرد و اظهار داشت: می بایست عشق به کتاب و مطالعه در دوران کودکی شکل بگیرد؛ وظیفه داریم بیش از پیش، نوجوانان و جوانان را با کتاب و محتوای مفید و کاربردی آن، آشنا کنیم.
وی، به کارگیری روش های نوین برای مطالعه را یکی از مسیرهای گسترش و توسعه فرهنگ کتابخوانی عنوان و تصریح کرد: ایجاد، تقویت و حمایت از کافه کتاب ها، یکی از راه های گسترش فرهنگ مطالعه متناسب با سلیقه جوانان است.
 
در پایان این جلسه کتاب "غفار اسد" به شرکت کنندگان معرفی و از اینفوگرافی پیشرفت و توسعه کتابخانه های عمومی استان فارس از سال ۱۳۵۷ تا ۱۴۰۲ رو نمایی شد.

 


سه شنبه 03 مرداد 1402 ، 14 : 9

کد خبر :

بازدید : 63
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها