يكشنبه 03 تیر 1403    2024/6/23

دوشنبه 02 مرداد 1402 ، 8 : 15

کد خبر :

نماینده جدید ولی فقیه در بنیاد شهید معارفه شد

رئیس بنیاد شهید در مراسم معارفه نماینده جدید ولی فقیه در این نهاد درخصوص تکریم ایثارگران و خانواده‌های شهدا گفت: بعضی‌ها کرامت را تنها رسیدگی به امور دنیوی می‌دانند، در حالی که شخصیت معنوی از هر چیزی والاتر است و باید به آن نیز توجه داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار حوزه حماسه و مقاومت خبرگزاری سبحان ، یدر پی صدور حکم رهبر معظم انقلاب مبنی بر معرفی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، مراسم تکریم و معارفه حجت‌الاسلام رمضانعلی موسوی مقدم به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در بنیاد شهید، امروز در مجتمع شهید رسول‌زاده تهران برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین یوسفعلی شکری نماینده سابق ولی فقیه در بنیاد شهید و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم حضور داشتند.

قاضی‌زاده هاشمی در ابتدای مراسم عمل «تودیع» را تکریم معنی کرده، انجام آن را لازم دانست و گفت: این جلسه جهت تکریم از زحمات حجت‌الاسلام شکری که من بیش از ۳ سال در خدمت ایشان بودم، برگزار شده است. ایشان همواره مثل پدری برای جامعه ایثارگر و پناهی برای دختران و همسران شهدا بوده و خاطراتی پر از صفا و صمیمیت بر جای گذاشت.

رئیس بنیاد شهید تأکید کرد: بعضی از ما در بنیاد شهید هر زمانی که مشکلی یا گره‌ای در کارمان ایجاد می‌شد، از آقای شکری کمک می‌خواستیم و ایشان همیشه با بزرگواری ما را همراهی می‌کردند و در کارهای اجرایی نیز پشتیبان فکری و معنوی خوبی برای دیگران بودند.

وی با اشاره به ولایت‌مداری بی‌نظیر شکری گفت: بعد از یکی از جلسات که امر و تدابیر رهبری در آن مطرح شد، ایشان به محض بازگشت، منتظر رسیدن ابلاغیه رهبری نمانده و خود برای آغاز کارها اقدام کرده و به بخش‌های دیگر ابلاغ کردند. بنده ذره‌ای عدول در عملکرد او ندیدم و حمایت همه‌جانبه او در همه امور روشن بود.

قاضی‌زاده گفت: انسان تا زمانی که زنده است باید تمام هستی خود را در اختیار امام، دین و مکتب خود بگذارد. حجت‌الاسلام شکری نیز همواره با نگاه بلند خود پشتیبان فکری ما بودند. امیدواریم همچنان بتوانیم از ایشان بهره ببریم.

معاون رئیس جمهور منظور تکریم شهدا و خانواده‌های ایثارگران را محدود به نیازهای دنیوی ندانسته و افزود: بعضی از ما کرامت را تنها رسیدگی به امور دنیوی می‌دانیم، در حالی که شخصیت معنوی از هر چیزی والاتر است و باید به آن نیز توجه داشته باشیم.

وی در خصوص سوابق موسوی مقدم گفت: ایشان زمانی در بنیاد شهید خراسان ریاست ما را بر عهده داشتند و در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز سابقه همراهی دارند.

قاضی‌زاده در پایان به موسوی مقدم خوش‌آمدگویی کرده و گفت: امیدواریم با یک وحدت عمل و نظر بتوانیم همکاری را آغاز کرده و ادامه دهیم.

در ادامه مراسم موسوی مقدم ضمن گرامیداشت نام و یاد شهیدان و ایثارگران، از اعتماد رهبری قدردانی کرد و گفت: افتخار می‌کنم که در سرزمینی نفس می‌کشم که خاکش به خون پاک‌ترین فرزندان ایران متبرک و آسمانش از انجم اقبال شهیدان ستاره‌باران است. برکت خون‌های پاک بر زمین ریخته از نیم قرن پیش تاکنون کام ستمدیدگان و مظلومان جهان را شیرین و خواب ستم‌پیشگان و زورگویان را تلخ و آشفته کرده است. شناسنامه ایرانیان، مسلمانان و شیعیان با مهر برجسته کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا سندیت یافته است. راه عاشورا پر از طوفان بلا است و تنها آن‌هایی در انتهای این راه روشن به هدایت می‌رسند که جامه هزاران زخم شهادت را پوشیده باشند.

نماینده جدید ولی فقیه در بنیاد شهید تصریح کرد: چه نقشه‌ها، دسیسه‌ها، دروغ‌ها، تحریف‌ها و تهمت‌ها که زده نمی‌شود تا به راحتی جای جلاد و شهید را عوض کنند. آن‌ها بر اندام باطل لباس حق پوشانده و پیکر پاک و منزه حق و حقیقت را با آماج تیرهای تهمت، افترا و دروغ کتمان می‌کنند. 

وی ادامه داد: دشمنان و بدخواهان در جبهه استکبار عصر جاهلیت مدرن، از صداقت فضای مجازی و سایبری کاذبانه سود می‌برند و آنقدر این آب را گل‌آلود می‌سازند تا بتوانند ماهی طمع و فزون‌خواهی خود را صید کنند و سیطره فرهنگی منحط و مملو از تباهی، افسردگی و دل‌مردگی خود را گسترش دهند.

موسوی مقدم تأکید کرد: البته قرار بود تکنولوژی فضایی پرثمر و کارگشا در عصر انفجار اطلاعات و گسترش ارتباطات در خدمت ابناء بشر قرار گیرد و در ترویج فضائل، ارزش‌ها و رشد و تعالی انسان‌ها باشد؛ که در این صورت نعمتی بزرگ و فرصتی بی‌نظیر در اختیار قرار می‌گرفت.

نماینده ولی فقیه در ادامه به رهنمودهای رهبری اشاره کرده و گفت: رهنمودهای روشنگرانه رهبری امانتی بر دوش همه ما است که برای ادای دین این امانت الهی و معنوی باید به رسالت شرعی و قانونی خود عمل کنیم.


دوشنبه 02 مرداد 1402 ، 8 : 15

کد خبر :

بازدید : 172
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار فرهنگی

پربازدیدترین ها