سه شنبه 01 خرداد 1403    2024/5/21

دوشنبه 02 مرداد 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

ثبت تراز تجاری 57 میلیون دلاری مثبت برای فصل بهار دراستان یزد

مدیرکل صنعت، معدن وتجارت استان یزد از مثبت بودن تراز تجاری استان یزد در سه ماهه اول سال با عدد ۵۷ میلیون دلار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سبحان ، محمدکاظم صادقیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران حاضر شد و با بیان این‌که طی سه ماه اول امسال ۱۱۴ میلیون دلار کالا به وزن ۷۶۳ هزار تن از گمرک استان صادر شده است، اظهار کرد: عمده محصولات صادرشده شامل انواع کاشی و سرامیک، سیم و کابل، انواع مقاطع فولادی، محصولات پلاستیکی و پلیمری، هیدروکربن‌ها و ... می‌باشد و به کشور‌های عراق، امارات، پاکستان، عمان و ... صادر شده است.

وی با بیان این‌که در این مدت سه ماهه بیش از ۱۳۰ نوع کالا به ۳۶ کشور دنیا صادر شده است،‌ افزود: با توجه به مزیت نسبی و رقابتی استان بر اساس وزن صادرات کاشی و سرامیک با وزن ۶۵۴ هزار تن از مجموع ۷۶۳ هزار تن با احتساب ۸۵ درصد و ارزش ۳۸ میلیون دلار از ۱۱۴ میلیون دلار با احتساب ۳۴% عده محصول صادراتی استان می‌باشد.

مدیرکل صنعت، معدن وتجارت استان یزد گفت: عراق با ارزش صادرات ۴۱ میلیون دلار و سهم ارزش ۳۵درصد در رتبه اول کشور‌های مقصد صادرات قرار دارد لازم به توضیح است این کشور با سهم وزنی بیش از ۶۶درصد در رتبه اول نیز قرار دارد و کشور‌های امارات متحده عربی، پاکستان، افغانستان، عمان، اندونزی و ... در رتبه‌های بعدی قرار دارد.

 


دوشنبه 02 مرداد 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

بازدید : 56
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها