دوشنبه 01 مرداد 1403    2024/7/22

دوشنبه 02 مرداد 1402 ، 10 : 14

کد خبر :

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی :

تست دوپینگ از رشته‌های خاص تا بازی‌های آسیایی هانگژو

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی از انجام نمونه‌گیری دوپینگ تا فاصله زمانی باقی مانده به بازی‌های آسیایی هانگژو از برخی رشته‌های ورزشی خاص کاروان اعزامی ایران، خبر داد.

به گزارش سبحان ، غلامرضا نوروزی، درباره نمونه‌گیری دوپینگ از ورزشکاران اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی هانگژو، اظهار داشت: در خصوص مبارزه با دوپینگ، اجباری به نمونه‌گیری دوپینگ از سوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) نیست و تست‌گیری صرفا یکی از راهکارهای اعزام کاروان پاک به مسابقات به ویژه بازی‌های آسیایی هانگژو است.

وی ادامه داد: حتی نمونه‌گیری دوپینگ یک راه مطمئن و صد در صدی برای جلوگیری از دوپینگ ورزشکاران نیست و ممکن است ورزشکار پس از نمونه‌گیری و تا حد فاصل برگزاری مسابقات اقدام به مصرف ماده ممنوعه دوپینگ کند.

دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) با اشاره به اینکه راه اصلی و مهم مبارزه با دوپینگ در کشور، آموزش، دانش‌افزایی و اطلاع رسانی است، عنوان کرد: در کنار معاینات پزشکی ورزشی ورزشکاران اعزامی به بازی‌های آسیایی هانگژو، مشاوره‌های آنتی دوپینگ به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

نوروزی با تاکید بر اینکه تا روز اعزام ورزشکاران به بازی‌های آسیایی هانگژو، ارائه مشاوره‌های مقابله با دوپینگ به صورت پیوسته با همکاری فدراسیون‌های مختلف ورزشی مدنظر قرار دارد، اظهار کرد: همچنین با هماهنگی شورای مرکزی ایران نادو، نمونه‌گیری از ورزش‌های خاص اعزامی به بازی‌های آسیایی هانگژو در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: در فاصله زمانی باقی‌مانده تا بازی‌های آسیایی هانگژو، نمونه‌گیری دوپینگ صورت می‌گیرد و ورزشکاران باید بدانند هر لحظه ممکن است مورد نمونه‌گیری واقع شوند و اگر مشکلی پیش بیاید غیرقابل جبران خواهد بود و ممکن است آن‌ها را از حضور در بازی‌های آسیایی محروم کند.


دوشنبه 02 مرداد 1402 ، 10 : 14

کد خبر :

بازدید : 70
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها