يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

دوشنبه 02 مرداد 1402 ، 44 : 13

کد خبر :

بازداشت فروشندگان مجازی لباس‌های نامتعارف محرم در پایتخت

رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و بازداشت فروشندگان مجازی البسه نامتعارف محرم در پایتخت خبر داد و گفت: متهمان در قالب بیش از ۱۵ صفحه اینستاگرامی لباس‌هایی با طرح‌های تبلیغ موادمخدر، مشروبات الکلی و آیین شیطان پرستی، فرقه های ضاله و انحرافی را به فروش می رساندند.

به گزارش سبحان ، سرهنگ داود معظمی گودرزی در تشریح جزییات این خبر گفت: در پی دریافت گزارشات مکرر مردمی و نیز رصد و پایش فضای مجازی در خصوص تولید و فروش البسه نامتعارف و توهین آمیز در ارتباط با محرم و ائمه اطهار«ع» و تحریف جوانان و نوجوانان، موضوع بصورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه ماموران پلیس فتا مشخص شد بیش از ۱۵ صفحه مجازی در شبکه اجتماعی اینستاگرام در حال فعالیت در این خصوص می باشند و با تبلیغات گسترده اقدام به فروش محصولات خود می کنند که با اقدامات تخصصی و فنی گردانندگان تمامی صفحات شناسایی شدند.

رئیس پلیس فتا پایتخت با اشاره به اینکه این صفحات در مجموع بیش از ۸۰۰ هزار نفر دنبال کننده داشتند افزود: در روند رسیدگی پرونده تعداد ۱۲ نفر متهم شناسایی و پس از تشریفات قضایی در مناطق مختلفی از تهران بزرگ دستگیر شدند و از انبارهای متعلق به این افراد چندین هزار انواع البسه نامتعارف کشف و ضبط شد.

معظمی گودرزی با بیان اینکه در این پرونده رئیس صنف مربوطه نیز برای نظارت بیشتر بر واحدهای تولیدی به پلیس فتا دعوت شد ادامه داد: در این پرونده بیش از چهار واحد تولید کننده که در محدوده بازار تهران فعال بودند و ضمن فروش بصورت حضوری پشتیبانی فروش اینترنتی این لباس ها را نیز بر عهده داشتند برخورد شد و طبق قانون پلمپ شدند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به طرح های مجرمانه چاپ شده روی این البسه گفت: طرح های چاپ شده روی البسه موجود در انبارهای مکشوفه عموما درخصوص تشویق به مصرف موادمخدر و مشروبات الکلی و یا آیین شیطان پرستی بودند،شهروندان بدانند پلیس قدمی از برخورد با این اقدامات مجرمانه عقب نخواهد کشید و با هرگونه فعالیت مجرمانه و توهین به مقدسات در فضای مجازی و فرصت طلبی از مناسبات ملی مذهبی برای کسب منافع شخصی مطابق قانون برخورد خواهد کرد.


دوشنبه 02 مرداد 1402 ، 44 : 13

کد خبر :

بازدید : 63
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها