سه شنبه 01 خرداد 1403    2024/5/21

دوشنبه 02 مرداد 1402 ، 17 : 13

کد خبر :

شبکه صهیونیستی: حال نتانیاهو اصلا خوب نیست

کانال 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، بنیامین نتانیاهو در خصوص وضعیت سلامتی خود حقیقت را نمی‌گوید. حال او خوب نیست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سبحان ، دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز گذشته (یکشنبه) در بیانیه‌ای مدعی شد که وضعیت جسمانی او در سطح عالی قرار دارد؛ ادعایی که امروز با تکذیب شبکه ۱۳ عبری‌زبان مواجه شد.

«بنیامین نتانیاهو» صبح امروز بعد از عمل کاشت دستگاه ضربان ساز قلب از بیمارستان مرخص شد، اما شبکه ۱۳ اسرائیل در گزارشی گفت: «نتانیاهو دروغ می‌گوید، ضربان قلب او به مدت ۱۲ ثانیه در شامگاه شنبه از کار افتاد، حال او اصلا خوب نیست».

به گفته پزشکان نتانیاهو، او در معرض مرگ قرار داشت و اگر فورا به بیمارستان منتقل نمی‌شد، مرده بود.

نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس که هفته گذشته نیز به بیمارستان منتقل شده بود، بامداد روز یکشنبه تحت یک جراحی فوری قلب برای پیوند دستگاه تنظیم ضربان قلب در داخل بیمارستان شیبا، بزرگترین مرکز پزشکی در اراضی اشغالی قرار گرفت.

وی پس از این عمل در یک فایل ویدئویی مدعی شد که حالش خوب است و پس از مرخصی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وخامت حال جسمانی نتانیاهو در شرایطی است که بسیاری از ساکنان سرزمین اشغالی این روزها شدیدتر از پیش علیه او و طرح موسوم به «اصلاحات قضایی» شعار می‌دهند و مسجمه عریان نتانیاهو را در مرکز تل آویو نصب کرده‌اند.

نتانیاهو قرار است امروز در کنست (پارلمان) حضور پیدا کند تا ناظر رأی‌گیری اعضای کنست در خصوص قرائت دوم و سوم یکی از جنجالی‌ترین بندهای «اصلاحات قضایی» یعنی حذف اختیار صدور حکم «عدم معقولیت» از سوی دیوان عالی باشد.

قرائت یا خوانش اول این بند هفته گذشته رأی آورد و به احتمال قوی نیز با توجه به اکثریت همسو با نتانیاهو در کنست، دو قرائت دیگر نیز تصویب می‌شود؛ طبق این لایحه دیوان عالی اسرائیل دیگر نمی‌تواند مصوبات کابینه از جمله انتخاب وزرا را با توسل به بند «عدم معقولیت» وتو کند.

نتانیاهو از این تغییرات به عنوان «اصلاحات» یاد می‌کند؛ اما مخالفان نتانیاهو آن را کودتای قضایی و آغاز دیکتاتوری در صحنه داخلی رژیم صهیونیستی می‌دانند.


دوشنبه 02 مرداد 1402 ، 17 : 13

کد خبر :

بازدید : 57
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها