جمعه 22 تیر 1403    2024/7/12

دوشنبه 02 مرداد 1402 ، 13 : 12

کد خبر :

دولت با مسکوت ماندن تشکیل وزارت بازرگانی مخالفت کرد

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس از مخالفت دولت با مسکوت ماندن یکساله تشکیل وزارت بازرگانی خبر داد، معاون پارلمانی رئیس جمهور هم با تائید این خبر تاکید کرد که دولت درباره تشکیل این وزارت بر نظر خود پابرجاست.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری سبحان ، اخیرا 30 نفر از نمایندگان مجلس طبق ماده 193 قانون آئین‌نامه داخلی مجلس درخواست مسکوت ماندن یکساله تشکیل وزارت بازرگانی را مطرح کرده بودند.

بر اساس ماده 193 آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی چنانچه حداقل 25 نفر از نمایندگان درخواست مسکوت ماندن طرح یا لایحه‌ای را مطرح کنند این درخواست در صورت موافقت مجلس اجرایی می‌شود اما در مواردی که این درخواست مربوط به لایحه باشد موافقت معاون پارلمانی رئیس‌جمهور را نیز باید به همراه خود داشته باشد.

جمعی از نمایندگان با صحبت‌هایی که با معاون پارلمانی رئیس‌جمهور داشتند این موضوع را مطرح کردند و معاون پارلمانی رئیس‌جمهور نیز پذیرش این مسأله را منوط به پذیرش موضوع توسط هیأت دولت کرده بود.

حاجی‌دلیگانی: دولت با مسکوت ماندن یکساله تشکیل وزارت بازرگانی مخالفت کرده است

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی ، ضمن اشاره به این مطلب، گفت: دولت با مسکوت ماندن یکساله تشکیل وزارت بازرگانی مخالفت کرده است.

وی افزود: روز شنبه موضوع مسکوت ماندن یکساله تشکیل وزارت بازرگانی را با آقای حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور مطرح کردیم و‌ آقای حسینی گفت که این موضوع را در جلسه هیأت دولت در روز یکشنبه مطرح و نتیجه را به نمایندگان اعلام خواهد کرد.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس خاطرنشان کرد: به دنبال طرح این موضوع در هیأت دولت، دولت  مخالفت خود را با مسکوت ماندن تشکیل وزارت بازرگانی اعلام کرده است.

حسینی: دولت درباره تشکیل این وزارت بر نظر خود پابرجاست

 سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور هم با تائید این خبر تاکید کرد که دولت برای تشکیل وزارت بازرگانی روی نظر خودش است.

وی تاکید کرد: این لایحه هم اکنون در حال بررسی در کمیسیون است و روند بررسی در حال انجام است.


دوشنبه 02 مرداد 1402 ، 13 : 12

کد خبر :

بازدید : 60
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها