يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

دوشنبه 02 مرداد 1402 ، 10 : 12

کد خبر :

پهپادهای کرار با شلیک بمب‌های ۵۰۰ پوندی اهداف زمینی را منهدم کردند

پهپادهای بمب افکن کرار در دومین روز از مرحله اصلی و فاز عملیاتی یازدهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت، اهداف زمینی را با شلیک بمب‌های ۵۰۰ پوندی، با موفقیت منهدم کردند.

به گزارش خبرنگار دفاعی سبحان ، امیر سرتیپ دوم خلبان علیرضا رودباری سخنگوی یازدهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت روز دوشنبه با اعلام خبر فوق و بیان اینکه بمب‌های ۵۰۰ پوندی، پیش از این توسط جنگنده‌های اف۴ و اف۵ حمل و مورد استفاده قرار می‌گرفت، گفت: پهپادهای بمب افکن کرار با شلیک بمب‌های ۵۰۰ پوندی، اهداف زمینی را با موفقیت منهدم کردند.

وی اظهار کرد: این رزمایش بر اساس صحنه واقعی جنگ انجام و ارزیابان و ناظران ستادکل نیروهای مسلح، قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء(ص) و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران در همه مراحل انجام این رزمایش حضور داشته و به ارزیابی اقدامات، دستاوردها و نتایج آن خواهند پرداخت.

همچنین شب گذشته و در دومین روز از مرحله اصلی و فاز عملیاتی این رزمایش، بعد از رصد، شناسایی و عکسبرداری مواضع توسط هواپیمای آر اف۴ و پهپادهای شناسایی مهاجر۶ و کمان ۱۲، پهپادهای انهدامی آرش مجهز به سر جنگی، اهداف مهم و حیاتی نیروهای نارنجی (نیروهای تعبیه شده در نقش دشمن) را مورد هدف قرار داده و منهدم کردند.

پهپاد مهاجر۶ نیروی هوایی ارتش در این مرحله از رزمایش ضمن ارسال برخط تصاویر و با تجهیز به بمب‌های هوشمند، نقطه‌زن و ارتقا یافته "قائم" با موفقیت اهداف زمینی و ادوات دشمن را مورد اصابت قرار داد.

به گزارش سبحان ، مرحله اصلی و فاز عملیاتی یازدهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت، عصر روز یکشنبه - یکم مرداد - با اعلام رمز «یاحسین(ع)» توسط امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش در منطقه عمومی انارک اصفهان و با شرکت پایگاههای این نیرو، با محوریت پایگاه هوایی شهید بابایی آغاز شد.


دوشنبه 02 مرداد 1402 ، 10 : 12

کد خبر :

بازدید : 174
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها