دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

دوشنبه 02 مرداد 1402 ، 8 : 10

کد خبر :

فروش اینترنتی بلیت قطارهای تابستانی از ساعت ۱۴ امروز

متقاضیان سفر با قطار که از صبح امروز (دوشنبه) موفق به خرید حضوری بلیت از آژانس‌ها نشدند، از ساعت ۱۴ امروز به صورت اینترنتی امکان خرید خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی سبحان ، فروش حضوری بلیت قطارهای مسافری از صبح امروز (دوشنبه) برای بازه زمانی ۱۶ مرداد تا ۳۱ شهریور توسط آژانس‌های مسافری آغاز شده است اما ازدحام جمعیت مانع دسترسی برخی مسافران به ثبت نام ‌و خرید حضوری شد.

بر این اساس امکان خرید اینترنتی بلیت‌تابستانی قطار از فروشندگان غیرحضوری (سایت‌های مجاز) نیز از ساعت ۱۴ امروز در تمام محورها وجود دارد. هم چنین افراد جامانده می‌توانند از ساعت ۸ صبح فردا سه شنبه ۳ مرداد ماه از ایستگاه‌های راه آهن خرید خود را انجام دهند.

«میعاد صالحی» مدیرعامل شرکت راه آهن و معاون وزیر راه وشهرسازی پیش تر در پاسخ در خصوص اینکه چرا با کاهش واگن‌های مسافری و کمبود بلیت قطار مواجهیم گفته بود: از ۱۲ سال قبل۱۸۰۰ واگن مسافری داشتیم اما در طول ۱۰ سال گذشته به ۱۲۰۰ واگن در گردش کاهش پیدا کرده است که دو نتیجه از این آمار به دست می‌آید؛ نخست اینکه سرمایه‌گذاری در خرید واگن‌های نوی مسافری کاهش پیدا کرده است و همچنین سرمایه گذاری برای بازسازی، بهسازی و تعمیرات هم در بخش مسافری کاهش پیدا کرده است و به مشوق‌هایی برای سرمایه‌گذاری واگن‌های نو و بازسازی واگن مسافری نیازمندیم.

به گزارش سبحان، هموطنان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به صورت شبانه روزی با سامانه اطلاع رسانی راه آهن به شماره ۰۲۱۵۱۴۹ تماس بگیرند یا به پایگاه اینترنتی www.rai.ir مراجعه کنند.


دوشنبه 02 مرداد 1402 ، 8 : 10

کد خبر :

بازدید : 61
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها