پنجشنبه 24 خرداد 1403    2024/6/13

يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 23 : 15

کد خبر :

استاندار یزد:

اجرای طرح الگویی تربیت ۴۰۰۰ حافظ قرآن در یزد

استاندار یزد با اشاره به نقش حمایتی مدیریت استان در توسعه فعالیت‌های قرآنی، گفت: طرح تربیت ۴۰۰۰ حافظ قرآن کریم به نیت ۴۰۰۰ شهید استان یزد طرحی الگویی است که تاکنون در کشور سابقه نداشته است.

به گزارش خبرگزاری سبحان، از یزد، مهران فاطمی پیش از ظهر امروز در شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان که با حضور آیت الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد برگزار شد، با بیان این‌که قرآن، نقشه راه زندگی انسان‌هاست، اظهار کرد: قرآن باید در متن زندگی و برنامه‌ریزی‌های ما قرار داشته و نباید در جامعه مهجور واقع شود.

وی با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی دقیق در راستای توسعه فعالیت‌های مختلف قرآنی در استان، افزود: تمام مسائل مربوط به حوزه‌های قرآنی از حفظ و تلاوت تا تفسیر و مفاهیم و تربیت نخبگان قرآنی و حمایت از آنها باید در دستور کار دستگاه‌های مرتبط با این بخش قرار گیرد.

استاندار یزد با تاکید بر این‌که بخش مردم نهاد و مردمی در راس اجرای طرح‌های قرآنی استان قرار گیرند، گفت: نقش مدیریت استان باید حمایت، هدایت و توسعه فعالیت‌های قرآنی باشد و دستگاه‌های مربوطه نیز تمامی منابع خود را در اختیار فعالان این بخش قرار دهند.

فاطمی در ادامه با ابراز خرسندی از وجود طرح‌های شاخص در حوزه فعالیت‌های قرآنی در استان، خاطرنشان کرد: طرح تربیت ۴۰۰۰ حافظ قرآن کریم به نیت ۴۰۰۰ شهید استان، یک طرح الگویی محسوب می‌شود که تاکنون در هیچ کجای کشور سابقه نداشته است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر مسئولان اتحادیه موسسات قرآنی استان کار خود را آغاز و قریب به چهار هزار نفر در این طرح شرکت کرده‌اند.

استاندار یزد در پایان با اشاره به تامین منابع مالی مورد نیاز جهت اجرای طرح مذکور در استان، ابراز امیدواری کرد با اجرای موفق این طرح بزرگ در یک افق چهار ساله و تربیت حافظانی آگاه به مفاهیم و سبک زندگی قرآنی شاهد نورانیت بیشتر فضای معنوی استان دارالعباده یزد باشیم.


يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 23 : 15

کد خبر :

بازدید : 227
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها