پنجشنبه 03 خرداد 1403    2024/5/23

يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس:

به مشترکان پرمصرف هم پاداش صرفه جویی تعلق می گیرد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در این جلسه گفت: مشترکان پُرمصرف با کاهش مصرف برق در مقایسه با دوره قبل خود می توانند از پاداش صرفه جویی بهره مند شوند.

به گزارش خبرگزاری سبحان ، از شیراز، جلسه بررسی عملکرد مدیریت های توزیع نیروی برق شهرستان ها در پیک بار تابستان 1402 به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور مدیران، کارشناسان مدیریت مصرف و رابطان دفتر روابط عمومی در شهرستان ها برگزار شد. 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در این جلسه گفت: مشترکان پُرمصرف با کاهش مصرف برق در مقایسه با دوره قبل خود می توانند از پاداش صرفه جویی بهره مند شوند.

حمیدرضا کریمی فرد، با بیان این‌که همکاری تمامی مشترکان به ویژه مشترکان خانگی نقش قابل‌ملاحظه‌ای در حفظ پایداری شبکه برق به خصوص در ساعت اوج مصرف خواهد داشت، ادامه داد: امسال همه مشترکان خانگی حتی مشترکان پرمصرف در صورتی‌ که مصرف برق خود را کاهش دهند، از پاداش ریالی بر روی قبض برق خود بهره‌مند خواهند شد. وی با بیان اینکه وزارت نیرو مشوق های مالی خوبی برای مشترکان خانگی در نظر گرفته است، خاطرنشان کرد: به مشترکان خانگی مشمول این طرح، تا 20 برابر هزینه فروش برق به مشترکان، پاداش ریالی تعلق خواهد گرفت که در قبض برق لحاظ خواهد شد.

کریمی فرد، تعداد مشترکان خانگی استان فارس را بیش از 840 هزار مشترک اعلام کرد و بیان داشت: این تعداد مشترک خانگی در حدود 42 درصد سهم مصرف انرژی را به خود اختصاص می دهند که همیاری و مساعدت آنان می تواند نقش مهمی در عبور موفق از پیک بار سال جاری داشته باشد.   

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، یادآور شد : مشترکان در مناطق عادی (غیرگرمسیری) با استفاده از دورکند کولرهای آبی بجای دور تند، استفاده حداکثری از نور طبیعی روز و به کارگیری لامپ های فوق کم مصرف (LED) و در مناطق گرمسیر با خاموش کردن کولرهای گازی اضافی و همچنین تنظیم دمای سیستم های سرمایشی و اسپیلت ها بر روی 24درجه سانتیگراد (دمای آسایش) مشمول پاداش خواهند شد.

کریمی فرد، با ابراز قدردانی از همکاری کلیه مشترکان با صنعت برق استان از زمان شروع برنامه های مدیریت مصرف تاکنون، ابراز امیدواری نمود؛ همچنان با مشارکت هم‌استانی‌ها در رعایت الگوی مصرف برق، بتوانیم برق مطمئن و پایدار را تامین نماییم و تابستانی توام با آسایش و آرامش را پشت سر بگذاریم.

در بخش دیگری از این جلسه، مدیر دفتر روابط عمومی نیز به تشریح عملکرد این دفتر در خصوص مدیریت مصرف برق پرداخت. محمد رسول تحفه، اظهارداشت: طی ماه های اخیر، در راستای ترغیب و ایجاد انگیزه در مشترکان به ویژه مشترکان خانگی اطلاع رسانی به مشترکان برق جهت صرفه جویی در مصرف به صورت مستمر انجام پذیرفت که خوشبختانه تاکنون نتایج مثبتی را به همراه داشته است.

وی انجام مصاحبه وگزارش خبری صدا وسیما، مصاحبه های رادیویی، تلویزیونی، درج یادداشت در جراید، انجام تبلیغات محیطی در زمینه مدیریت مصرف، نصب بیلبورد و بنر، نشر منظم اخبار و گزارش ها در مطبوعات استانی، خبرگزاری های کشوری و استانی و سایت های خبری وزارت نیرو و توانیر، بهره مندی از فضای مجازی و گروه های پر مخاطب در مدیریت های توزیع نیروی برق در شهرستان ها، ساخت نمایشنامه های رادیویی با موضوع مدیریت مصرف برق، برگزاری مسابقه و ... را از دیگر عملکردهای این دفتر عنوان کرد و ابراز امیدواری نمود با همکاری مشترکان بتوانیم گام‌های بلندی در زمینه مدیریت مصرف برق در تابستان و برخورداری مشترکان از پاداش20برابری وزارت نیرو برداریم.


يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

بازدید : 250
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار فارس

پربازدیدترین ها