شنبه 12 اسفند 1402    2024/3/2

يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 18 : 13

کد خبر :

اجرای ۲۰ هزار پروژه محرومیت‌زدایی در کشور:

آبرسانی به ۷ هزار روستا

رئیس بسیج سازندگی کشور گفت: امسال ۲۰ هزار پروژه محرومیت‌زدایی در کشور در دست اجرا داریم که از جمله این پروژه‌ها آب شرب روستایی است.

به گزارش خبرگزاری سبحان، از بیرجند، سردار محمد زهرایی ظهر امروز در حاشیه یادواره 6 جهادگر آسمانی خراسان جنوبی که در شهرستان نهبندان در حال برگزاری است در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت ایام محرم اظهار داشت: توفیق شد در یادواره شهدای جهادگران آسمانی خراسان جنوبی حضور داشته باشم.

وی افزود: در سال جاری برنامه‌ای تحت عنوان یادواره شهدای جهادی  استانی و  یادواره ملی جهادگران آسمانی داریم.

رئیس بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه یادواره ملی شهدای جهادگر آسمانی 10 مرداد در شیراز برگزار خواهد شد بیان کرد: این یادواره مقدمه‌ای می‌شود برای کنگره ملی شهدای جهاد و خدمت که در سال 1403 به صورت ملی برگزار می‌شود.

زهرایی عنوان کرد: طی این مدت محتوا، مطالب مکتوب و مستندات آماده می‌شود تا به سطح مورد نظر برسد.

وی اظهار داشت: کنگره ملی شهدای جهاد و خدمت را با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سایر نهادهای ذیربط برگزار می‌شود.

رئیس بسیج سازندگی کشور به رسالت و ماموریت محرومیت زدایی بسیج سازندگی اشاره کرد و گفت: سال گذشته 19 هزار و 500 پروژه محرومیت‌زدایی در سراسر کشور به پایان رسید.

زهرایی عنوان کرد: کار مشترکی بین دستگاه‌های اجرایی، حمایت مجلس شورای اسلامی، دولت، نهادهای مردم پایه و گروه‌های جهادی انجام شد.

وی با بیان اینکه امسال 20 هزار پروژه محرومیت‌زدایی در دست اجرا داریم افزود: از جمله این پروژه‌ها آب شرب روستایی است که بیش از 7 هزار روستا انعقاد قرارداد شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: از اردیبهشت سال گذشته تاکنون 1200 روستا به پایان رسیده که به زودی با حضور مسئولان رونمایی و افتتاح می‌شود.

زهرایی به مسکن محرومان اشاره کرد و گفت: برای مددجویان کمیته امداد بیش از 11 هزار مسکن محرومان احداث شد و امسال نیز همین تعداد در برنامه برای احداث داریم.

وی افزود: پروژه‌های آبرسانی تحت عنوان "از آبخیز تا جالیز" برای استانهای خشک و شرقی کشور اجرا می‌شود.

رئیس بسیج سازندگی کشور گفت: امیدواریم طرح از آبخیز تا جالیز و آسفالت بین مزار از محل قیر رایگان بتواند نیاز مردم را مرتفع محرومیت را برطرف کند و شاهد توسعه روستاها و ماندگاری مردم در روستا و مهاجرت معکوس باشیم.


يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 18 : 13

کد خبر :

بازدید : 39
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها