پنجشنبه 03 خرداد 1403    2024/5/23

يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 8 : 13

کد خبر :

مدیرعامل آبفای شیراز:

کشف ۴۵۸۴ انشعاب غیرمجاز آب در شیراز در سال جاری

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز گفت: از ابتدای سال تاکنون ۴۵۸۴ فقره انشعابات غیرمجاز آب در این شهرستان شناسایی شده است.

بهمن بهروزی یکشنبه اول مرداد به خبرنگاران گفت: از کل انشعاب‌های غیرمجاز شناسایی شده، ۴۱۳۹ فقره به انشعاب مجاز تبدیل و با این اقدام، به طور متوسط حدود ۲۸ هزار مترمکعب ذخیره آب ممکن شده است.

وی خاطرنشان کرد: انشعاب‌های غیرمجاز در کنار خسارت‌های مالی، موجب هدر رفتن حجم زیادی از آب شرب و ایجاد مشکلات جدی برای خدمات رسانی مطلوب به مشترکان خواهد شد.

بهروزی گفت: افرادی که اقدام به استفاده از آب با ایجاد انشعاب غیرمجاز می‌کنند، حق انشعاب و آب بهای قانونی را پرداخت نکرده و سرانه مصرف بالایی نیز دارند که تجاوز به حقوق سایر مشترکان محسوب می‌شود.

او با بیان اینکه انشعاب‌ غیرمجاز به دلیل استفاده از اتصالات غیراستاندارد، سلامت شبکه آب را نیز در معرض خطر آلودگی قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات متعددی که انشعاب غیرمجاز ایجاد می‌کند، شناسایی آنها یک ضرورت است و این موضوع مشارکت همگانی را طلب می‌کند.

بهروزی همچنین گفت: وجود انشعاب‌های غیرمجاز هزینه‌های جاری شرکت‌های آب و فاضلاب را افزایش داده و مهم‌ترین عامل هدر رفت آب و مسبب تضییع حقوق مشترکین محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز خاطرنشان کرد که استفاده‌کنندگان از آن، مشمول جریمه‌شده و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.


يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 8 : 13

کد خبر :

بازدید : 49
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها