دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 42 : 12

کد خبر :

مدیرکل بازرسی وزارت راه و شهرسازی:

دولت با تعهد ساخت یک میلیون مسکن در سال اقداماتی شایسته انجام داده است

مدیر کل بازرسی وزارت راه و شهرسازی بر لزوم تأمین مسکن شهری توسعه یافته متناسب با نیاز امروز جامعه تاکید کرد و گفت:دولت با تعهد ساخت یک میلیون مسکن در سال اقدامات شایسته برای خانه‌دار شدن طیف وسیعی از جمعیت شهری انجام داده است.

به گزارش سبحان  ، روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس روز یکشنبه اعلام کرد ، حسین مذنب در بازدید از طرح مسکونی نشاط شیراز اظهار کرد: ازدواج‌هایی که انجام می‌شود و تقاضاهایی که از سوی ساکنان شهرهای بزرگ هر روز بیشتر می‌شود بیانگر تقاضا برای مسکن شهری بیشتر است و بنیاد مسکن با پاسخ دادن به این نیازها در عرصه تلاش بیشتر و خدمت به جامعه گام برمی‌دارد.

مدیر کل بازرسی وزارت راه و شهرسازی اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن در شهرها را اقدامی با هدف تأمین مسکن متقاضیان دانست و گفت: دولت با تعهد ساخت یک میلیون مسکن در سال اقدامات شایسته برای خانه‌دار شدن طیف وسیعی از جمعیت شهری انجام داده است.

دولت با تعهد ساخت یک میلیون مسکن در سال اقداماتی شایسته انجام داده است

شتاب‌بخشی طرح‌های حمایتی مسکن تداوم یابد

مدیر کل بازرسی وزارت کشور نیز در این بازدید از خدمات بنیاد مسکن تقدیر کرد و گفت: طرح‌های حمایتی مسکن، و طرح نهضت ملی مسکن برای خانواده‌هایی است که از داشتن مسکن، محروم هستند.

وی ادامه داد: این طرح ها تأمین کننده منافع جمعیت قابل توجهی از جامعه است که باید با شتاب قابل‌قبولی تداوم یابد.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس نیز با بیان گزارشی از اجرای طرح‌های تأمین مسکن شهری در استان فارس اظهار کرد: راهبردهای مختلفی برای اجرای قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) طراحی شده است، از جمله این راهبردها این است که ساخت و ساز فعلی مسکن که توسط بخش خصوصی سالانه بین ۳۲۰ تا ۳۵۰ هزار واحد است، ارتقا یابد.

سید علیرضا حمیدی با بیان اینکه تحریک تقاضا در بافت فرسوده شهری از دیگر راهبردها برای ساخت مسکن شهری است، گفت: در شرایط فعلی بیش از ۱۴۴هزار هکتار بافت فرسوده مصوب در شهرها شناسایی شده که این‌ها مسائل ویژه‌ای از جمله ناپایداری را در شهرها به همراه دارد.

دولت با تعهد ساخت یک میلیون مسکن در سال اقداماتی شایسته انجام داده است

وی اضافه کرد: توسعه مسکن شهری در این مناطق به تقاضای طیف وسیعی از جمعیت شهری پاسخ می‌دهد.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس یادآور شد: طرح‌هایی مانند نهضت ملی مسکن ساخت واحدهای مسکونی برای دهک‌های اول تا سوم و در استطاعت خانوارهای این دهک‌هاست که مقرر شده این بخش با حداکثر حمایت دولت ساخته شود و نقطه کانونی آن طرح نهضت ملی مسکن است.


يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 42 : 12

کد خبر :

بازدید : 50
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها