پنجشنبه 03 خرداد 1403    2024/5/23

يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 37 : 12

کد خبر :

امام جمعه شیراز :

نسبت به جمع‌آوری معتادان خیابانی اقدام شود‌

امام جمعه شیراز با اشاره به وجود برخی ناهنجاری ها در کلانشهر شیراز گفت: باید فضای مناسبی برای معضل جمع آوری معتادان خیابانی و کارتن خواب‌ها تدارک دید و این مشکل با کمک شهرداری، عوامل انتظامی و بهزیستی رفع شود.

به گزارش خبرگزاری سبحان، از شیراز، آیت الله لطف الله دژکام در دیدار با شورای معاونان اداره کل بهزیستی استان با اشاره به وجود برخی ناهنجاری‌ها در کلانشهر شیراز اظهارداشت: با همه اینکه در بحث جمع‌آوری معتادان خیابانی و کارتن‌خواب‌ها شهرداری پای کار بوده و بهزیستی هم کمک کرده، اما وضع مناسبی نداریم.

نماینده، ولی فقیه در فارس با بیان اینکه شیراز شهر گردشگری است و برای جذب گردشگران نیاز است که این ناهنجاری‌ها در سطح شهر نباشد،  ادامه داد: باید فضای مناسبی برای این معضل تدارک دید و این مشکل با کمک شهرداری، عوامل انتظامی و بهزیستی رفع شود.

آیت الله دژکام در بخش دیگری افزود: ما نسبت به برخی از تریبون‌ها و رسانه‌هایی که اخیرا در دنیا به وجود آمده خیلی حساس شده‌ایم. فضای مجازی با همه اینکه مهم و تاثیرگذار است، ولی هیچگاه با تبلیغ و اطلاع‌رسانی رو در رو قابل مقایسه نیست.

وی ادامه داد: اگر بنا است مجموعه ائمه جمعه در خدمت بخش خدماتی نظام قرار گیرد باید اطلاعاتشان نسبت به مسایل بیش از این باشد.

امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید از ظرفیت مردم در جهت حمایت از مددجویان و افراد نیازمند بیشتر بهره ببریم، گفت: همیشه این سوال برای بنده مطرح بوده که در گزارش‌هایی که مجموعه‌های مختلف ارایه می‌کنند چرا موضوع فاصله ما با سطح مورد نیاز و مطلوب بررسی نمی‌شود در حالی که اگر این موضوع مشخص باشد فایده کار این است که می‌توانیم مردم را تشویق به همکاری کنیم تا به سطح مطلوب برسیم به خصوص در فارس که ظرفیت خوبی مردم برای حمایت وجود دارد.

آیت الله دژکام بیان کرد: طبق آمار مجموع خیرات یکساله فارس در بهزیستی و سایر سازمان‌های غیر دولتی عدد قابل توجهی است و این مشخص می‌کند که همت در استان زیاد است و این روحیه در بین مردم رشد کرده و باز هم ظرفیتش وجود دارد، یعنی اگر دقیقا نیاز‌های خود را بدانیم بیشتر می‌توانیم از مردم کمک بگیریم.

وی ادامه داد: نگران این نباشید که چرا برخی کار‌ها به نتیجه نمی‌رسد یا پیش نمی‌رود، مسلم است که جامعه در حال رشد است و مرتب مسایل جدید پیدا می‌شود و ما باید تلاش کنیم موضوع را کنترل کنیم و مشخص کردن فاصله با سطح مورد نیاز و مطلوب تاثیرگذار است.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت: در خصوص خدمات بینایی سنجی و پوشش کل استان خدمات خوبی ارائه شده و توسعه دادن این نوع خدمات با همکاری آموزش و پرورش و سایر نهاد‌ها آسان است و در خصوص سایر خدماتی که هزینه‌های ویژه و سنگین دارد نیز باید به مردم اطلاع رسانی شود تا کمک کنند.

آیت الله دژکام افزود: گاهی خدمات بسیار خوبی ارائه شده، اما جامعه متوجه آن نیست و تصور می‌شود که کاری انجام نشده است.

وی اظهارکرد: آمار‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از کسانی که از ایران مهاجرت کرده اند برای دریافت خدمات درمانی به کشور باز می‌گردند، یعنی با همه هزینه‌های رفت و آمد باز هم در داخل ایران خدمات ارزان‌تر می‌شود تا در کشوری که ساکن هستند، اما مقایسه علمی صحیح را انجام نمی‌دهیم که این کار باید انجام شود.

نماینده، ولی فقیه در فارس بیان کرد: بنده نمی‌گویم وضع اروپا از ما بدتر است بلکه بحث این است که وضع ما به آن بدی که نشان می‌دهند نیست. آن‌ها کشور‌هایی هستند که 50 سال پیش مدعی بودند که توسعه یافته هستند و به ما در حال توسعه می‌گفتند و در یک جهت نیستیم، اما مقایسه عالمانه کنیم ببینیم کجای کار هستیم.

آیت الله دژکام افزود: باید به توقعات به جا پاسخ داد، اما بسیاری از توقعات امروز در جامعه ما نابه جا ایجاد می‌شود و با یک مقایسه علمی دقیق می‌توان آرامش را به جامعه القا کرد چرا که وضعیت آنگونه که بیان می‌شود بد و بحرانی نیست.

وی ادامه داد: شما اگر درآمد سرانه ایران با قطر را نگاه کنید درآمد آن‌ها 100 برابر ما است، ولی خیلی از چیز‌ها را محتاج ما هستند و این ظرفیت کشور ما است.

امام جمعه شیراز با تصریح بر اینکه با اطلاع رسانی دقیق حتی خَیّرین هم احساس خوبی پیدا کرده و باز هم اقدام می‌کنند بنابراین این نوع اطلاع رسانی‌ها باید انجام شود،  افزود: در بحث مسکن نیز نیاز است تلاش کنیم برای افرادی که تحت پوشش بهزیستی هستند رسیدگی بیشتر شود، چون نیاز این افراد بیش از سایرین است.


يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 37 : 12

کد خبر :

بازدید : 151
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها