چهارشنبه 02 خرداد 1403    2024/5/22

يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 1 : 12

کد خبر :

معاون کاربران و تنظیمگری اجتماعی ساترا:

توضیح معاون ساترا در خصوص نهاد تنظیم‌گر رسانه‌های خبری و اطلاع‌رسانی

معاون کاربران و تنظیمگری اجتماعی ساترا، با اشاره به اینکه دولت سیزدهم در حوزه تنظیم‌گری فضای مجازی بسیار هوشمندانه عمل کرده است، گفت: صداوسیما و ساترا به دنبال گسترش تنظیم‌گری خود بر رسانه‌های خبری و اطلاع رسانی نیست.

به گزارش خبرنگار فرهنگی سبحان ، روز گذشته برخی رسانه‌ها با استناد به سخنان حسین زارعی مدیر کل صدور مجوز ساترا مبنی بر صدور مجوز برای ۴۰۰ رسانه، این شبهه را مطرح کردند که آیا صدا و سیما و ساترا به دنبال گسترش تنظیم‌گری خود بر رسانه های خبری و اطلاع رسانی است؟

محمدصادق افراسیابی معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا درباره این موضوع به سبحان گفت: طبق مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با عنوان تعیین الزامات ساماندهی حوزه صوت و تصویر فراگیر، صدور مجوز و نظارت بر رسانه های صوت و تصویر فراگیر خبری و اطلاع رسانی بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی به عنوان نهادی تنظیم‌گر خود را تابع قوانین کشور می‌داند و معتقدیم ساترا باید در عرصه عمل به قانون پیشرو باشد.

وی افزود: خبر صدور ۴۰۰ مجوز برای رسانه های صوت و تصویر فراگیر مربوط به چند هفته گذشته است و آمار جدید صدور مجوز ساترا ۴۰۵ مجوز است.

افراسیابی در ادامه تأکید کرد: تا کنون ۴۰۵ سکوی صوت و تصویر فراگیر موفق به دریافت مجوز از ساترا شده اند که عمدتاً شامل رسانه های فراگیر آموزشی، نمایشی، صدا پایه، کاربر محور و ناشر محور هستند و چنانچه برخی رسانه‌های خبری و اطلاع رسانی قبل از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از ساترا مجوز دریافت کرده باشند، تمدید مجوز رسانه‌های فراگیر خبری و اطلاع رسانی از تاریخ ۳۰ خرداد ماه امسال صرفاً توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام خواهد شد.

معاون کاربران و تنظیم گری اجتماعی ساترا خاطرنشان ساخت: دولت سیزدهم در حوزه تنظیم‌گری فضای مجازی بسیار هوشمندانه عمل کرد و عملکرد دولت در کارگروه سامانه صدور مجوزها، تعامل نزدیک ارشاد و ساترا و در نهایت مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مصادیق رویکرد هوشمندانه دولت برای هم افزایی ساترا و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.


يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 1 : 12

کد خبر :

بازدید : 56
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار فرهنگی

پربازدیدترین ها