يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 29 : 11

کد خبر :

کاراته قهرمانی آسیا:

صعود مقتدرانه دختران ایران به دیدار نهایی کومیته تیمی

تیم کومیته تیمی کاراته ایران با کسب چهار پیروزی مقتدرانه به دیدار نهایی قهرمانی آسیا راه یافت.

به گزارش خبرگزاری سبحان ، روز پایانی نوزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا از صبح امروز (یکشنبه) در ملاکا مالزی در حال برگزاری است و تیم کومیته تیمی کاراته بانوان ایران با عملکردی بسیار خوب و کسب چهار پیروزی مقتدرانه فینالیست شد. 

در رقابت‌های امروز تیم کومیته تیمی بانوان کشورمان در دیدار نخست به مصاف تایلند رفت و به برتری 2 بر یک دست یافت. در مبارزه نخست مبینا کاویانی در مقابل حریف خود به تساوی 2-2 رسید، اما در دیدار دوم مبینا حیدری در حالی که با نتیجه 3 بر صفر از حریف خود پیش بود، به دلیل مصدومیت از تاتامی خارج شد تا با رای داوران کاراته‌کای تایلندی به عنوان فرد پیروز اعلام شود. 

در مبارزه سوم آتوسا گلشادنژاد با اقتدار و نتیجه 8 بر صفر از سد حریف خود عبور کرد تا سرنوشت این دیدار برای مشخص شدن تیم پیروز به مبارزه چهارم کشیده شود. در مبارزه چهارم با تصمیم کادر فنی دوباره آتوسا گلشادنژاد روی تاتامی رفت و با برتری 5 بر صفر سند پیروزی تیم کشورمان را امضا کرد. 

تیم کشورمان در دومین دیدار به مصاف ازبکستان رفت و به برتری 2 بر صفر رسید. ابتدا آتوسا گلشادنژاد با نتیجه 6 بر یک حریف خود را شکست داد و در ادامه لیلا برجعلی با نتیجه 6 بر 2 از سد کاراته‌کا ازبکستانی عبور کرد. 

دیدار سوم تیم کومیته تیمی کشورمان مقابل ژاپن بود تا جدال سنتی قاره آسیا برگزار شود. مبارزه‌ای که در نهایت با برتری 2 بر یک تیم کشورمان به پایان رسید. در مبارزه اول این دیدار آتوسا گلشادنژاد با نتیجه 2 بر صفر مقابل نماینده ژاپن به پیروزی رسید. 

لیلا برجعلی در مبارزه دوم با نتیجه 2 بر صفر مغلوب حریف خود شد تا سرنوشت این دیدار به جدال سوم کشیده شود و مبینا کاویانی با عملکردی بسیار خوب با نتیجه 7 بر 4 کاراته‌کا ژاپنی را شکست داد تا تیم کشورمان به دیدار نیمه‌نهایی راه یابد.

تیم کومیته تیمی بانوان کشورمان در دیدار نیمه‌نهایی به مصاف چین تایپه رفت و به برتری 2 بر صفر رسید. در مسابقه نخست آتوسا گلشادنژاد با نتیجه 5 بر صفر به برتری رسید و دیدار دوم نیز با در خشش لیلا برجعلی 8 بر صفر به پایان رسید تا تیم کشورمان مقتدرانه فینالیست شود. دیدار نهایی ساعت 12 امروز برگزار می‌شود.

هدایت تیم کشورمان در این مسابقات برعهده فرخنار ارباب به عنوان سرمربی و پگاه زنگنه به عنوان مربی است. 


يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 29 : 11

کد خبر :

بازدید : 65
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها