پنجشنبه 30 فروردین 1403    2024/4/18

يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 22 : 11

کد خبر :

کاراته قهرمانی آسیا:

صعود جوانان کومیته تیمی ایران به فینال با کامبک مقابل اردن

تیم کومیته تیمی کشورمان با سه پیروزی به دیدار نهایی مسابقات کاراته قهرمانی آسیا راه یافت.

به گزارش خبرگزاری سبحان ، روز پایانی نوزدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا از صبح امروز (یکشنبه - اول مرداد ماه) در ملاکا مالزی آغاز شد و تیم کومیته تیمی آقایان کشورمان با کسب سه پیروزی به دیدار نهایی راه یافت.

تیم کومیته تیمی کشورمان در دیدار نخست به مصاف تیم عربستان رفت و به برتری 3 بر یک دست یافت. در مسابقه نخست صالح اباذری با نتیجه 3 بر یک از سد حریف خود گذشت، اما در مبارزه دوم مهدی عاشوری با نتیجه 8 بر 3 مغلوب طارق حامدی شد.

مهدی خدابخشی در مسابقه سوم با نتیجه 3 بر یک از سد کاراته‌کای عربستانی گذشت و در دیدار چهارم نیز محمود نعمتی پس از تساوی 3 - 3 مقابل حریف خود با قانون سنشو (امتیاز نخست) به برتری دست یافت تا تیم کشورمان پیروز این دیدار لقب گیرد.

ملی‌پوشان جوان کومیته تیمی کشورمان در دیدار دوم به مصاف عراق رفتند و مقابل حریف خود به برتری 3 بر صفر رسیدند. در مبارزه نخست سامان عدالتی با نتیجه 9 بر صفر از سد حریف خود عبور کرد و در دیدار دوم نیز محمود نعمتی با همین نتیجه کاراته‌کای عراقی را شکست داد. در رقابت سوم نیز نماینده عراق در تاتامی حاضر نشد تا تیم کشورمان در این دیدار به برتری برسد و به مرحله نیمه نهایی صعود کند.

براساس این گزارش، در دیدار نیمه نهایی تیم کشورمان به مصاف اردن رفت و در حالی که دو دیدار ابتدایی را واگذار کرده بود، کامبک زد و با سه پیروزی به دیدار نهایی راه یافت. در مبارزه نخست این دیدار مهدی خدابخشی با نتیجه 10 بر 3 مغلوب حریف خود شد و دیدار دوم را صالح اباذری با نتیجه 2 بر صفر واگذار کرد.

در مبارزه سوم محمود نعمتی با نتیجه 2 بر صفر از سد کاراته‌کای اردنی گذشت تا تیم کشورمان برای بازگشت به مسابقه امیدوار شود. با برتری 5 بر 2 مهدی عاشوری مقابل دیگر نماینده اردن سرنوشت این مسابقه به جدال پنجم کشید تا سامان عدالتی با برتری قاطع 8 بر یک سند پیروزی تیم کشورمان را برای صعود به دیدار نهایی امضا کند.

تیم کشورمان از ساعاتی دیگر در دیدار نهایی به میدان خواهد رفت.

هدایت تیم کشورمان در این مسابقات برعهده سیدشهرام هروی به‌عنوان سرمربی و شهاب سلطانی، علیرضا کتیرایی، مهدی احمدی، سعید فرخی و سعید نیکوخصلت به‌عنوان مربی است.

پیش از این تیم کومیته تیمی بانوان کشورمان نیز با چهار پیروزی به دیدار فینال صعود کرده بود.


يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 22 : 11

کد خبر :

بازدید : 45
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها