سه شنبه 01 خرداد 1403    2024/5/21

يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

ریزش سهمیه‌ها از ۹ به ۶؛

حذف نایب رئیس پرحاشیه شطرنج از تیم بانوان و بازی‌های آسیایی

شادی پریدر که یک ماه پیش از نایب رئیسی فدراسیون شطرنج کنار گذاشته شد به بهانه کاهش سهمیه‌های این رشته و بر خلاف اعلام قبلی، از اعزام به بازی‌های آسیایی هانگژو نیز حذف شده است.

به گزارش خبرنگار سبحان ، حواشی که طی ماه های اخیر پیرامون فدراسیون شطرنج و نایب رئیس وقت بانوان این فدراسیون وجود داشت، ضربه نهایی را به وی زد و منجر به کنار گذاشتنش از فهرست نفرات اعزامی به بازی های آسیایی شد.

قرار بود شادی پریدر به عنوان سرمربی بخش بانوان، شطرنج ایران را در هانگژو همراهی کند. حتی شهرام عظیمی سرپرست فدراسیون وقتی او را به بهانه پایان قرارداد از نایب رئیسی فدراسیون کنار گذاشت، همزمان حکم رئیس قبلی (حسن تامینی) مبنی بر سرمربیگیری مهرداد اردشی در تیم بانوان را ابطال و اعلام کرد که پریدر کماکان سرمربی تیم ملی بانوان است.

با این اوصاف و با وجود اعزام شطرنج بانوان به بازی های آسیایی، نام پریدر از فهرست مسافران هانگژو حذف شده است. البته شهرام عظیمی می گوید کاهش سهمیه های آسیایی شطرنج در بخش بانوان، دلیل این کار بوده است اما به نظر می رسد حواشی خودساخته شادی پریدر بی تاثیر در نادیده گرفتن او در این ماموریت مهم نبوده است وگرنه برای حداقل ورزشکار خانم هم یک مربی اختصاص داده می شد.

قرار است شطرنج با ۵ سهمیه در بخش مردان و یک سهمیه در بخش بانوان در بازی های آسیایی هانگژو شرکت کند. این ۶ سهمیه پس از نشست اخیر ستاد عالی و بر اساس تصمیمات داخلی در کمیته ملی المپیک نهایی شده است چراکه پیش از این به شطرنج ۴ سهمیه در بخش بانوان داده شده بود.

حذف نایب رئیس پرحاشیه شطرنج از تیم بانوان و بازی‌های آسیایی

شادی پریدر نایب رئیس پیشین فدراسیون شطرنج طی یک سال گذشته با برخی اقدامات از جمله افشارگری علیه رئیس آنهم در سلسله استوری های شخصی، حواشی زیادی پیرامون خود و این رشته ایجاد کرد

حالا تک سهمیه شطرنج در بخش بانوان به نام مبینا علی نسبت ثبت شده است. در بخش مردان هم پرهام مقصودلو، سید محمد امین طباطبایی، پوریا ایدنی، بردیا دانشور و امیررضا پورآقا بالا نفرات اعزامی به هانگژو هست.

قرار است مهرداد اردشی مربی ارشد فیده به عنوان کاپیتان - مربی در کنار تیم اعزامی فدراسیون شطرنج باشد، یعنی همان فردی که تامینی برای او حکم سرمربیگری تیم بانوان را صادر کرده بود اما شهرام عظیمی پس از ورود به فدراسیون به عنوان سرپرست، تاکید داشت که این حکم از نظر مذهبی، اعتقادی و دستورالعملی اشکال داشته و قابل پذیرش نیست و به همین دلیل تصمیم به ابطال آن گرفت. حالا اما همین مربی در بازی های آسیایی کنار تنها بانوی شطرنجباز اعزامی ایران هم خواهد بود.

سرپرست فدراسیون شطرنج در این زمینه گفت: نام خانم پریدر پیش از این در فهرست اولیه برای بازی های آسیایی اعلام شده بود اما حالا به خاطر کاهش سهمیه ها، در بخش بانوان تیم نداریم و فقط یک بازیکن اعزامی خواهیم داشت. به همین دلیل با درنظر گرفتن محدودیت کادر فنی، فقط یک نفر را به عنوان کاپیتان - مربی همراه تیم اعزام می کنیم تا مسائل فنی پیرامون شطرنجبازان را در جریان بازی ها ارزیابی و به آنها گوشزد کند.

به گزارش خبرنگار سبحان ، شادی پریدر نایب رئیس پیشین فدراسیون شطرنج طی یک سال گذشته با برخی اقدامات حواشی زیادی پیرامون خود و این رشته ایجاد کرد. او سال گذشته با انتشار مجموعه استورهایی در صفحه مجازی خود نسبت به امور مالی فدراسیون اقدام به افشاگری کرد. وی طی ماه های اخیر هم به دنبال حواشی و مشکلات ایجاد شده میان او و حسن تامینی کمتر رفت و آمدی به فدراسیون داشت اگرچه شخصاً دزیده شدن وسایل شخصی و نداشتن تجهیزات لازم برای پیگیری امور را دلیل اصلی غیبتش در فدراسیون عنوان کرده بود.

همه اینها دست به دست هم داد تا سرپرست فدراسیون به بهانه پایان قرارداد (۳۱ خرداد) با او قطع همکاری کند.


يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

بازدید : 55
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها