يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 36 : 10

کد خبر :

گفت‌و‌گوی تلفنی امیرعبداللهیان و وزیر خارجه امارات

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگوی تلفنی با همتای اماراتی خود راه‌های تقویت روابط دوجانبه را مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سبحان ،‌ «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «عبدالله بن زاید» همتای اماراتی او با یکدیگر تلفنی گفت‌و‌گو کردند.

طبق گزارش شامگاه شنبه خبرگزاری رسمی امارات (وام)، دو طرف در این گفت‌و‌گوی تلفنی راه‌های تقویت روابط و همکاری‌های دوجانبه را در راستای تحقق منافع مشترک و حمایت از ثبات و شکوفایی منطقه مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وزرای خارجه دو کشور در ماه‌های گذشته و پس از بازگشت روابط تهران و ابوظبی به حالت طبیعی در گفت‌و‌گو با یکدیگر بر لزوم تقویت روابط تاکید کرده‌اند.

امیرعبداللهیان و بن زاید، دوازدهم خرداد ماه، در حاشیه نشست بریکس در کیپ تاون -پایتخت آفریقای جنوبی-  بایکدیگر دیدار کردند و مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث و بررسی قرار دادند.

دو طرف همچنین دوم اردیبهشت ماه نیز با یکدیگر تلفنی گفت‌وگو کرده بودند. رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در آن گفت‌وگو به همتای اماراتی گفت که هیچ محدودیتی برای توسعه همه‌جانبه مناسبات وجود ندارد. 


يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 36 : 10

کد خبر :

بازدید : 72
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها