سه شنبه 01 خرداد 1403    2024/5/21

يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 30 : 10

کد خبر :

دانمارک اهانت به متون مقدس را «شرم آور و تحریک‌آمیز» خواند

درپی اهانت به قرآن کریم توسط یک گروه افراطی در کوپنهاگ، دولت دانمارک درپی فشارهای کشورهای عربی و اسلامی و محکومیت گسترده این اقدام شنیع در بیانیه‌ای چنین اقدامی را یک اقدام شرم‌آور و تحریک آمیز توصیف کرد.

به گزارش سبحان ، به نقل از شبکه خبری المیادین، دولت دانمارک در این بیانیه تاکید کرد: سوزاندن متون مقدس و سایر نمادهای مذهبی اقدامی شرم آور و بی‌احترامی به دین دیگران است.

دولت دانمارک افزود: سوزاندن متون مقدس اقدامی تحریک‌آمیز است که منجر به آزرده خاطر شدن شمار قابل توجهی انسان شده و میان مذاهب و فرهنگ‌ها تفرقه ایجاد می‌کند.

در این بیانیه با اشاره به حضور شهروندان مسلمان در دانمارک مدعی شده است: دانمارک از آزادی مذهب برخوردار است.

دولت دانمارک در این بیانیه در تلاش برای توجیه همراهی با افراد تندرو برای هتک حرمت قرآن کریم باز هم بهانه آزادی را پیش کشیده و آورده است: «باید به حق اعتراض مسالمت آمیز و همچنین آزادی بیان و تجمع احترام گذاشت.»

روز جمعه ویدئویی از هتک حرمت به قرآن و پرچم عراق و آتش زدن آن در مقابل سفارت عراق در کپنهاگ منتشر شد.

خبرگزاری "آناتولی" گزارش داد، اعضای گروهی که خود را "دانسکه میهن پرست" (وطن پرستان دانمارکی) نامیده‌اند با در دست داشتن بنرهای ضد اسلامی شعارهای توهین آمیزی سرمی دادند.

هواداران این گروه به پرچم عراق و قرآن اهانت و همچنین اهانت به قرآن کریم را به صورت مستقیم از طریق حساب کاربری این گروه در پلتفرم "فیسبوک" پخش کردند.


يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 30 : 10

کد خبر :

بازدید : 55
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها