يكشنبه 13 اسفند 1402    2024/3/3

يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 43 : 9

کد خبر :

رئیس سازمان هواپیمایی کشور :

۹۰ درصد حجاج به وطن بازگشتند

رئیس سازمان هواپیمایی کشور گفت:۱۴۲۰ پرواز رفت و برگشت از کشور به سمت سرزمین وحی برقرار بود که تا دوم مردادماه تمامی حجاج به کشور باز می گردند.

به گزارش خبرگزاری سبحان ، حج تمتع امسال بدون محدودیت کرونایی با حضور بیش از ۲ میلیون زائر از کشورهای مختلف برگزار شد و ایران با ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر، در رتبه ششم بیشترین سهمیه زائرانِ خارجیِ حج تمتع قرار داشت و نخستین گروه خادمان و عوامل زائران ایرانی نیز از ۳۰ اردیبهشت عازم سرزمین وحی شدند.

تا پایان روز ۲۹ تیر بیش از ۸۴ درصد از زائران ایرانی از طریق دو فرودگاه جده و مدینه به استان‌های مختلف کشور منتقل می‌شوند. با انجام ۳۲۰ پرواز از این دو فرودگاه (۱۵۵ پرواز از فرودگاه مدینه و ۱۶۵ پرواز از فرودگاه جده) تاپایان روز پنج شنبه ۷۳ هزار و ۸۲۲ نفر از حجاج و عوامل به ایران بر می‌گردند که شامل ۳۴/۸۴ درصد از سهمیه حجاج ایرانی در حج تمتع ۱۴۰۲ می‌شود.

با پیگیری‌های خبرنگار راه و مسکن مهر از محمد محمدی بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشور مشخص شد بازگشت حجاج ایرانی به کشور که از روز ۱۳ تیر آغاز شده همچنان ادامه دارد و روز دوم مرداد آخرین گروه از زائران و عوامل اجرایی از طریق فرودگاه مدینه به کشور باز خواهند گشت.

وی افزود: ۱۴۲۰ پرواز رفت و برگشت از کشور به سمت سرزمین وحی برقرار بود که شامل زائران و عوامل اجرایی به سرزمین وحی اعزام شدند که پس از انجام اعمال و مناسک خود از روز ۱۳ تیر بازگشت به کشور را آغاز کردند و روز دوم مرداد آخرین پرواز از فرودگاه مدینه به مقصد فرودگاه امام خمینی (ره) انجام خواهد شد و تا به امروز ۹۰ درصد حجاج بازگشته‌اند.


يكشنبه 01 مرداد 1402 ، 43 : 9

کد خبر :

بازدید : 93
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها