پنجشنبه 30 فروردین 1403    2024/4/18

شنبه 31 تیر 1402 ، 4 : 14

کد خبر :

خداحافظی تلخ ستاره سابق منچسترسیتی

ستاره سابق منچسترسیتی به دلیل آسیب‌دیدگی رباط صلیبی از فوتبال خداحافظی خواهد کرد.

به گزارش سبحان و به نقل از فوتبال اسپانیا، داوید سیلوا در حال آماده‌شدن برای فصل چهارمش با رئال سوسیداد بود که در تمرین‌ها دچار آسیب‌ شدیدی شد. ستاره اسپانیایی بعد از ترک منچسترسیتی در سال ۲۰۲۰ به رئال‌سوسیداد اسپانیا پیوست و در این تیم بازی می‌کرد.

پزشکان اسپانیایی می‌گویند بهبودی کامل از چنین مصدومیت سختی در این سن و سال بعید است و سیلوا می‌خواهد برای همیشه فوتبال را ترک کند و بازنشسته شود. به این ترتیب داوید سیلوا، هافبک ۳۷ساله، که ملقب به El Mago، یعنی «جادوگر» است، تصمیمش را گرفته و می‌خواهد بازنشسته شود.

این هافبک اسپانیایی که چهار بار با سیتی قهرمان لیگ برتر شده بود، سال ۲۰۱۰ از والنسیا راهی لیگ برتر انگلیس شد و در همان فصل اول در سال ۲۰۱۰ قهرمانی در جام حذفی انگلیس را به دست آورد که باعث شد سیتی برای اولین بار پس از ۳۵ سال به قهرمانی برسد. او در ورزشگاه اتحاد به یک اسطوره تبدیل شد؛ ورزشگاهی که مجسمه‌ سیلوا در ورودی‌اش جای گرفته است.

سیلوا در تیم ملی اسپانیا نیز دوره درخشانی داشت و یورو ۲۰۰۸، جام جهانی ۲۰۱۰ و یورو ۲۰۱۲ را برد. داوید سیلوا ۱۲۶ بازی ملی برای ماتادورها انجام داد و هفتمین بازیکن باسابقه در تاریخ تیم ملی فوتبال اسپانیا محسوب می‌شود.

داوید سیلوا با رئال سوسیداد قهرمان کوپا دل‌ری نیز شد.


شنبه 31 تیر 1402 ، 4 : 14

کد خبر :

بازدید : 131
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها