يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

شنبه 31 تیر 1402 ، 13 : 13

کد خبر :

ابلاغ بسته اقدام مشترک حفاظت و احیای ۱۰۰ روستای تاریخی و گردشگری

بسته اقدام مشترک وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور حفاظت و احیای ۱۰۰ روستای تاریخی و گردشگی و حمایت و توانمندسازی مردم در این روستاها برای اجرا ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری سبحان ، بر اساس تفاهمنامه منعقده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بسته اقدام مشترکی توسط علی دارابی، قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی و غلامرضا صالحی معاون عمران روستایی به منظور حفظ و احیاء ۱۰۰ روستای تاریخی، فرهنگی و گردشگری ابلاغ شد.

به همین منظور، چارچوب‌های اجرایی بسته اقدام مشترک، تدوین شده و در دستور کار مشترک مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و بنیاد مسکن در استان‌ها قرار گرفته است.

در افق دوساله این طرح، ۱۰۰ روستای تاریخی، فرهنگی و گردشگری کشور با اقدام مشترک طرفین، حفاظت و احیاء شده و از حداکثر ظرفیت‌های صنایع دستی و گردشگری برای توانمند سازی مردم و ایجاد و توسعه اشتغال بهره‌گیری می‌شود. انجام حمایت‌های لازم از مردم و بخش خصوصی به منظور نقش‌پذیری در حفاظت و احیاء میراث فرهنگی و توسعه گردشگری از دیگر ویژگی‌های این طرح به شمار می‌آید.

در همین راستا اقدامات مشترکی همچون: مشارکت و همکاری در شناسایی و انتخاب روستاهای واجد شرایط؛ حفاظت و احیاء از طریق مشارکت در تهیه، تدوین و اجرای طرح‌های مرتبط؛ همکاری در ایجاد زیرساخت‌های لازم و توسعه گردشگری؛ همکاری در توسعه و ترویج صنایع دستی و افزایش ضریب اشتغال بر پایه صنایع دستی و ترویج الگوی بومی مسکن و کیفیت‌بخشی به ساخت و سازهای روستایی در دستورکار دو نهاد مذکور قرار گرفته است.


شنبه 31 تیر 1402 ، 13 : 13

کد خبر :

بازدید : 67
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها