شنبه 29 اردیبهشت 1403    2024/5/18

شنبه 31 تیر 1402 ، 11 : 13

کد خبر :

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش:

جذب 400 دانشجو معلم در رشته بهداشت مدارس

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش از صدور مجوز جذب 400 دانشجو معلم در رشته بهداشت مدارس برای سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری سبحان ، اعظم گودرزی مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در برنامه «روزنه» رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش با استناد به سند تحول بنیادین و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت، اقدام به جذب و توانمندسازی نیرو کرده است. 

وی افزود: با توجه به شرایط زیست بوم جدید و اتفاقات حوزه سلامت دانش‌آموزان، رشته «بهداشت مدارس» را در سال تحصیلی گذشته برای اولین بار تعریف و 310 دانشجو معلم رشته بهداشت مدارس را جذب کردیم که از مهر سال گذشته به عنوان دانشجو معلم در حال تحصیل هستند و از 3 سال آینده هم وارد مدارس می‌شوند.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش از صدور مجوز جذب 400 دانشجو معلم در رشته بهداشت مدارس برای سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: افرادی که در کنکور سراسری شرکت می‌کنند در صورت تمایل می‌توانند رشته بهداشت مدارس را انتخاب کنند و از مهر آینده به عنوان دانشجو معلم رشته بهداشت مدارس شروع به تحصیل کنند تا در چهار سال آینده به عنوان مراقبان سلامت مدرسه در جهت ارتقای سلامت دانش‌آموزان خدمت کنند.

گودرزی با اشاره به برگزاری دوره‌های توانمندسازی مراقبان سلامت در تابستان با هدف گسترش صلاحیت‌های حرفه‌ای و ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای اظهار کرد: ما 10 درصد از مراقبان سلامت را فراخواندیم تا در زمینه تربیت مدرس و آموزش‌های مدیریت بحران بهره مند شوند.

وی افزود: در حال حاضر دو قطب برگزار شده و قطب سوم هم روز جمعه و شنبه آینده در تبریز برگزار می‌شود و از اساتید مطرح و برجسته دانشگاهی نیز دعوت کردیم تا به مراقبان سلامت آموزش دهند. این افراد گواهینامه مدرسی مدیریت بحران را دریافت می‌کنند و در زمان بازگشت به استان خود باید کلیه فرهنگیان با اولویت مراقبان سلامت و مدیران مدرسه را آموزش دهند.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش هدف از برگزاری این دوره‌های توانمندسازی را گسترش صلاحیت‌های حرفه‌ای و ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای عنوان کرد و گفت: این دوره در تلاش است که با طراحی الگوهای نظری و عملی، سطوح مختلف سیاست گزاری، برنامه‌ریزی و اجرا در حوزه سلامت را تحلیل کند تا مراقبان سلامت از مهر که وارد مدارس می‌شوند موقعیت خود را بدانند و در صورت مواجهه با تهدید موانع و مشکلات را برطرف سازند.

گودرزی یادآور شد: مراقبان سلامت بهداشت همچون سایر معلمان در شرایط خاص مصاحبه می‌شوند و علاقه مندی آن‌ها نیز ارزیابی می‌شود.


شنبه 31 تیر 1402 ، 11 : 13

کد خبر :

بازدید : 140
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها