سه شنبه 01 خرداد 1403    2024/5/21

شنبه 31 تیر 1402 ، 26 : 10

کد خبر :

سخنگوی وزارت امور خارجه:

ایران اهانت به قرآن کریم در دانمارک را شدیدا محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم نمودن اهانت به قرآن کریم در دانمارک گفت: از منظر جمهوری اسلامی ایران، دولت دانمارک در جلوگیری از اهانت به قرآن کریم و مقدسات اسلامی و نیز پیگرد و مجازات اهانت کنندگان مسئول است.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری سبحان ، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم در دانمارک را شدیدا محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید مجدد بر ضرورت وحدت دولت‌ها و ملت‌های اسلامی و همه پیروان ادیان آسمانی برای مقابله مؤثر با هرگونه تعرض به ساحت قرآن کریم و مقدسات ادیان ابراهیمی در هر کجای جهان، اظهار داشت: برغم نیات شوم طراحان پشت پرده اهانت به مقدسات و ارزش‌های بیش از 2 میلیارد مسلمان جهان، معتقدیم آزاد اندیشان و حق‌طلبان جهان یکصدا در مقابل این فتنه شوم و اقدامات نفرت انگیز می‌ایستند و در سایه هشیاری، وحدت و انسجام، ناقضان واقعی حقوق بشر را رسوا و پشیمان خواهند کرد.

کنعانی با اشاره به تلاش‌های در حال انجام در سطح جهان اسلام برای پاسخگو ساختن متعرضین به مقدسات اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن تداوم تماس‌ها و گفتگوهای خود با کشورهای اسلامی، به اقدامات و تلاش‌های خود برای مقابله با جهالت قرن بیست و یکم که در سایه آزادی بیان دروغین غربی، کرامت انسانی و آزادی بیان اصیل را هدف قرار داده، ادامه خواهد داد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی خاطرنشان ساخت: از منظر جمهوری اسلامی ایران، دولت دانمارک در جلوگیری از اهانت به قرآن کریم و مقدسات اسلامی و نیز پیگرد و مجازات اهانت کنندگان مسئول بوده و در این زمینه افکار عمومی جهان اسلام منتظر اقدام عملی دولت دانمارک است.


شنبه 31 تیر 1402 ، 26 : 10

کد خبر :

بازدید : 145
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها