دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

شنبه 31 تیر 1402 ، 47 : 9

کد خبر :

معاون وزیر نیرو :

الزام ادارات به تأمین ۲۰ درصد برق موردنیاز خود از طریق انرژی تجدیدپذیر

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران گفت: مصوبه الزام بخش اداری به تأمین ۲۰درصد از برق مورد نیاز خود از انرژی‌های تجدیدپذیر به‌زودی از سوی وزیر نیرو ابلاغ می‌شود.

به گزارش سبحان ،«محمود کمانی» افزود: پیش‌تر یک مصوبه از سوی دولت داشتیم که بخش اداری موظف است ۲۰ درصد از نیاز برق خود را از محل انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین کنند.

وی ادامه داد: این مصوبه برای سال‌های قبل بود که بنا به دلایلی اجرایی نشده بود، اما اکنون دستورالعمل اجرای این کار از سوی ساتبا تدوین شده است.

معاون وزیر نیرو خاطرنشان کرد: پیش‌بینی شده که در مدت چهار سال دستگاه‌های اداری بتوانند سالانه ۵ درصد از انرژی مورد نیاز خود را از محل انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین کنند.

کمانی گفت: دستگاه‌ها برای تحقق این امر هم می‌توان از محل تابلوی برق سبز در بورس، برق خریداری کنند و یا اینکه خودشان نیروگاه احداث کنند.

وی ادامه داد: اگر اداره و یا سازمانی به این مصوبه عمل نکند، تعرفه برقی که پرداخت خواهد کرد به قیمت انرژی‌های تجدیدپذیر خواهد بود.

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق بیان کرد: مصوبه این کار به‌زودی از سوی وزیر نیرو ابلاغ خواهد شد و کار به صورت جدی دنبال می‌شود.

کمانی خاطرنشان کرد: ساختمان سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر پیش‌گام اجرای این مصوبه شده و برای نصب پنل‌های خورشیدی اقدام لازم صورت انجام شده است.

وی گفت: همچنین مجموعه وزارت نیرو نیز موظف است نسبت به این مصوبه عمل و برای تأمین ۲۰ درصد برق از انرژی تجدیدپذیر اقدام کند.

به گزارش سبحان ، براساس برنامه ششم توسعه (۱۳۹۶-۱۴۰۰) بخش اداری کشور موظف به تامین ۲۵ درصد از نیاز انرژی خود به وسیله انرژی های تجدیدپذیر بود.


شنبه 31 تیر 1402 ، 47 : 9

کد خبر :

بازدید : 119
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها