شنبه 29 اردیبهشت 1403    2024/5/18

شنبه 31 تیر 1402 ، 11 : 9

کد خبر :

تماس امیرعبداللهیان با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی

وزیر خارجه در تماس تلفنی با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی پیشنهاد کرد در واکنش به اقدام موهن سوئد، نشست اضطراری شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در اولین فرصت برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری سبحان ، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه جمعه در تماس تلفنی با حسین ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، پیرامون تکرار اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم در سوئد گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس تلفنی ضمن اظهار تأسف شدید و محکومیت اقدام موهن و تحریک کننده اخیر در سوئد پیشنهاد کرد در واکنش به این اقدام اهانت آمیز، نشست اضطراری شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در اولین فرصت ممکن برای رسیدگی به این موضوع مهم برگزار گردد.

امیرعبداللهیان گفت: اگر دولت سوئد به فوریت اقدام مؤثری انجام ندهد، باید کشورهای اسلامی به صورت منسجم پاسخ محکمی در اهانت به کتاب آسمانی قرآن کریم به سوئد بدهند.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز در این تماس تلفنی ضمن محکوم نمودن این اقدام موهن و ارائه گزارشی از تماس‌ها و اقدامات انجام شده در این زمینه قول داد در این زمینه و در مشورت با کشورهای عضو، برگزاری نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی در دستورکار قرار دهد.

دو طرف همچنین بر اهمیت اقدام قاطع و هماهنگ کشورهای اسلامی برای جلوگیری از تکرار چنین اقدامات اهانت آمیز تاکید کردند.


شنبه 31 تیر 1402 ، 11 : 9

کد خبر :

بازدید : 53
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها