جمعه 22 تیر 1403    2024/7/12

جمعه 30 تیر 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

پوتین:

غرب از نتایج ضدحملات اوکراین ناامید شده است

رئیس‌جمهور روسیه تأکید کرد ارتش اوکراین در ضدحملات متحمل خسارات زیادی شده و غرب نیز از نتایج این ضدحملات ناامید شده است.

به گزارش سبحان به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه امروز در نشست عملیاتی شورای امنیت این کشور با اشاره به اینکه ارتش اوکراین در ضدحملات متحمل خسارات فراوانی شده، تأکید کرد غرب از نتایج ضدحملات ناامیدشده است.

وی دراین‌باره گفت: ضد حمله اوکراین هیچ نتیجه‌ای نداشته و روشن است که حامیان غربی کی‌یف به‌روشنی از نتایج ضدحملات ناامید شده‌اند.تمام غرب می بینند که تجهیزات «افتخار آمیز» آنها بسیار عالی می‌سوزند و حتی از جهاتی از تسلیحات شوروی هم ضعیف‌تر هستند.

پوتین با تأکید بر این اینکه «انبارهای سلاح غربی‌ها در حال اتمام است و قابلیت‌های فناوری آنها اجازه نمی‌دهد که به سرعت این انبارها را مجددا پر کنند.» افزود: اوکراین ده‌ها هزار نیروی نظامی خود را از دست داده و جهان دارد می‌بیند که تجهیزات غربی چگونه منهدم و سوخته می‌شوند.

رئیس‌جمهور روسیه همچنین گفت: تهیه سلاح، مزدور و مستشاران خارجی برای کی یف به آنها کمک نمی کند تا از ارتش روسیه در جبهه جنگ عبور کنند.

پوتین با اشاره به اینکه «هیئت حاکمه آمریکا از تداوم جنگ در اوکراین سود می‌برند.» گفت: هنوز هم می توان با ارسال سلاح های غربی به کی‌یف و استفاده از آنها در نبرد، درگیری را طولانی تر کرد.

وی با اشاره به گمانه‌زنی‌ها درباره اتحاد لهستان، لیتوانی و اوکراین گفت: طرح و برنامه اتحاد لهستان-لیتوانی-اوکراین برای اشغال خاک اوکراین است.

ضدحملات ارتش اوکراین که از ماه‌ها پیش مقامات و رسانه‌های غربی و اوکراینی با آب‌وتاب فراوان وعده آن را داده بودند، سرانجام ۴ ژوئن (۱۴ خرداد) بی‌سروصدا و بدون اعلام رسمی در محورهای مختلف آغاز شد و بنا بر گزارش‌ها، نیروهای اوکراینی نه تنها تاکنون موفق به شکست خطوط دفاعی ارتش روسیه و پیشروی چشمگیری نشده‌اند، بلکه حجم زیادی از تجهیزات نظامی مدرن اهدایی غربی‌ها نیز در این ضدحملات نابود شده یا سالم به تصرف نیروهای ارتش روسیه درآمده است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین تا پیش از این مدام تأکید می‌کرد ارتش اوکراین عزم خود را جزم کرده که در ضدحملات بهاره، نه‌تنها مناطق شرقی ازدست‌رفته را از روسیه پس بگیرد، بلکه آخرین سرباز روس‌ها را نیز از شبه‌جزیره کریمه که در سال ۲۰۱۴ با برگزاری همه‌پرسی به خاک روسیه الحاق شد، اخراج کند، اما خبرهای میدان جنگ تاکنون چشم‌انداز روشنی را پیش چشم زلنسکی و غربی‌ها قرار نمی‌دهد.

پیش از این نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت ملی روسیه اول تیرماه در نشست اعضای این شورا با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور اعلام کرد که از تاریخ ۴ ژوئن (آغاز ضدحملات اوکراین) تا روز چهارشنبه ۲۱ ژوئن رژیم کی‌یف ۲۴۶ تانک از جمله ۱۳ تانک کشورهای غربی، ۵۹۵ واحد خودروی زرهی نظامی و خودروی زرهی، و ۲۷۹ توپخانه میدانی منهدم شده است.

وی همچنین گفت: ۴۲ سامانه موشکی چندمنظوره و سامانه موشکی ضدهوایی و ۱۰ جنگنده تاکتیکی، ۴ بالگرد، و ۲۶۴ پهپاد ارتش اوکراین نیز منهدم شدند. در همین بازه زمانی و در جریان ضدحملات بیش از ۱۳ هزار نظامی را نیز از دست داد.


جمعه 30 تیر 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

بازدید : 237
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها