دوشنبه 01 مرداد 1403    2024/7/22

پنجشنبه 29 تیر 1402 ، 38 : 13

کد خبر :

شهادت یک فلسطینی در جریان یورش صهیونیست‌ها به نابلس

رسانه‌های فلسطینی از شهادت یک فلسطینی و مجروح شدن شماری دیگر در جریان یورش صهیونیست‌ها یه نابلس خبر دادند.

به  گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سبحان ، رسانه‌های فلسطینی از شهادت «بدر سامی ربحی المصری» جوان 19 ساله فلسطنی و مجروح شدن 18 نفر دیگر در جریان یورش شهرک نشینان صهیونیست به آرامگاه حضرت یوسف در شرق نابلس با همراهی نظامیان مجهز و مسلح این رژیم خبر دادند.

بر اساس گزارش رسانه‌ها در جریان یورش صهیونیست‌ها  شماری  بر اثر گاز اشک‌آور دچارخفگی شدند.

جوانان فلسطینی و رزمندگان گروه‌های مقاومت نیز به مقابله با صهیونیست‌ها پرداختند که نظامیان صهیونیستی  به سمت آنها تیراندازی و گاز اشک‌آور پرتاب کردند.

گروهان‌های قدس گردان نابلس اعلام کرد که به دنبال یورش صهیونیست‌ها به شهر نابلس، رزمندگان  مقاومت با آنان درگیر شدند و طی این درگیری رزمندگان مقاومت و در مسیر آن‌ها چند بمب دست‌ساز منفجر کردند که تلفاتی به دشمن وارد شده است.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که  در جریان یورش صهیونیست‌ها به شرق نابلس، 4 فلسطینی با گلوله واقعی مجروح شدند  که اوضاع جسمانی 2 نفر از آنها وخیم است و 15 مورد خفگی با گاز نیز گزارش شده است.

منابع داخلی تاکید کردند که نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی از چندین محور به خیابان « عمان» در منطقه شرقی یروش بردند و از شهرک نشنینان صهیونیستی حمایت کردند و خیابان‌های « عمان» را با تپه های خاکی بستند.

«احمد جبرئیل» مدیر آمبولانس و مرکز اورژانس هلال احمر نابلس گفت: نیروهای اشغالگر صهیونیستی  از رسیدن آمبولانس هلال احمر برای رسیدگی به  نوزاد 12 روزه  که در حومه شهر بر اثر گاز شدید  دچار خفگی شده بود جلوگیری کردند و 30 غیرنظامی  نیز بر اثر گاز اشک آور دچار خفگی شدند.

وی در ادامه تاکید کرد:نظامیان اشغالگر صهیونیستی با گلوله های فلزی روکش لاستیکی یک آمبولانس را در حین انتقال بیمار مورد هدف قرار دادند که شیشه جلوی آن شکست.

همچنین گزارش شده است که نظامیان  صهیونیستی به سمت خبرنگاران در جریان پوشش حوادث و درگیری‌های نابلس تیراندازی کردند.

جوانان فلسطینی یک بولدوزر نظامی ارتش رژیم صهیونیستی را در جریان یورش به منطقه شرقی نابلس به آتش کشیدند.

چند روز گذشته نظامیان رژیم صهیونیستی با یورش به مرکز شهر بیت لحم واقع در کرانه باختری و شلیک بمب‌های صوتی و دودزا به سوی جوانانی که برای مقابله با نظامیان صهیونیست به خیابان آمده بودند، چند نفر را زخمی و سه فلسطینی از جمله یک عضو حماس را بازداشت کردند.

اخیرا مرکز اطلاعات فلسطین (المعطی) نیز در گزارشی اعلام کرد که از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون، 206 فلسطینی طی حملات ارتش اشغالگر صهیونیستی و یا عملیات‌های شهادت طلبانه به شهادت رسیده‌اند. سه فلسطینی از این تعداد نیز در حین انجام عملیات‌ در نابلس و طولکرم به شهادت رسیده‌اند.

پیش از این نیز «مؤید شعبان» رئیس مؤسسه «مقاومت در برابر دیوار و شهرک‌نشینی» اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان صهیونیست تنها در نیمه نخست سال میلادی جاری، 4073 بار به فلسطینیان، اراضی فلسطینی و مقدسات آنان تعرض کرده‌اند.

این مؤسسه فلسطینی در گزارش 6 ماهه نخست سال میلادی اعلام کرد که این تعرض‌ها شامل تخریب، شخم‌زدن اراضی، کندن درختان، مصادره اموال ، بستن ورودی‌ها و واردنمودن آسیب‌های جسمی به فلسطینیان بوده است.

میلیون‌ها فلسطینی ده‌ها سال است که تحت شرایط نظامی زندگی می‌کنند و هر روز شاهد نقض حقوق اولیه خودشان هستند. جامعه بین‌المللی همچنان در قبال بازداشت اداری و دیگر اقدامات آپارتایدی رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و این به‌منزله چراغ سبز برای ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی و نقض حقوق فلسطینیان است.


پنجشنبه 29 تیر 1402 ، 38 : 13

کد خبر :

بازدید : 240
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها