جمعه 22 تیر 1403    2024/7/12

پنجشنبه 29 تیر 1402 ، 11 : 13

کد خبر :

وزرای دفاع ایران و بولیوی تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه امضا کردند

وزرای دفاع جمهوری اسلامی ایران و بولیوی تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه در حوزه دفاعی و امنیتی امضا کردند.

به گزارش حوزه دفاعی سبحان ، امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی و ادموندو نوبیو آگیلار وزرای دفاع ایران و بولیوی صبح امروز پنجشنبه - ۲۹ تیرماه- تفاهم‌نامه همکاری در حوزه‌های دفاعی و امنیتی امضا کردند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم امضای این تفاهم‌نامه اظهار داشت: کشورهای آمریکای لاتین با توجه به منطقه بسیار حساس آمریکای جنوبی از اهمیت ویژه ای در سیاست خارجی و دفاعی ما برخوردار هستند.

امیر آشتیانی با بیان اینکه تلاش کردیم وزیر دفاع بولیوی از دستاوردها و ظرفیت‌های وزارت دفاع در ابعاد مختلف آشنا شود، خاطرنشان کرد: با توجه به نیازمندی‌های کشور بولیوی در حوزه دفاع مرزی و مبارزه با قاچاق موادمخدر سعی شد در زمینه تجهیزات، تعاملاتی با این کشور داشته باشیم که این همکاری می‌تواند الگویی برای سایر کشورها در آمریکای جنوبی باشد.

وزیر دفاع بولیوی نیز در این مراسم ضمن قدردانی از وزیر دفاع ایران، سفرش را مثبت ارزیابی کرد و گفت: ما در کشورمان در حوزه قاچاق کالا و موادمخدر و کنترل مرزها نگرانی‌هایی داریم که ضمن درخواست کمک از ایران در این موارد، امید است در حوزه دانشگاهی نیز با دانشگاه نظامی ایران همکاری دوجانبه داشته باشیم.

نوبیو آگیلار تصریح کرد: از همه دانشگاه‌ها و مجامع صنعتی که با صبر و حوصله توانمندی‌های خود را به ما نشان دادند و موجب شگفت‌زدگی ما از پیشرفت‌های ایران شد، تشکر می‌کنم. ما به نتایج این سفر بسیار خوشبین هستیم و امید است این سفر سرآغاز همکاری‌های گسترده در حوزه‌های مختلف باشد.

وزیر دفاع بولیوی ۲۵ تیرماه وارد تهران شد و با وزیر دفاع ایران دیدار کرد.


پنجشنبه 29 تیر 1402 ، 11 : 13

کد خبر :

بازدید : 54
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها