شنبه 29 اردیبهشت 1403    2024/5/18

پنجشنبه 29 تیر 1402 ، 43 : 9

کد خبر :

کاراته قهرمانی آسیا - مالزی

کاراته ایران به دنبال بازگشت روی سکو

رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا در حالی از روز جمعه به میزبانی مالزی آغاز می شود که تیم ملی ایران اسب خود را برای بازگشت به سکوی قهرمانی و جبران دو عنوان چهارمی سالهای اخیر زین کرده است.

به گزارش خبرنگار سبحان ، تیم ملی ایران در دو دوره قبلی مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی ازبکستان و قزاقستان راهی به سکوی قهرمانی پیدا نکرده و به عنوان چهارم را کسب کرده است. تیمی که در ۱۸ دوره قبلی این مسابقات یک عنوان قهرمانی، ۱۱ نایب قهرمانی و سه عنوان سومی آسیا را در کارنامه دارد، با ترکیبی کامل پای به آوردگاه نوزدهمین دوره مسابقات قاره کهن گذاشته تا یک بار دیگر به جمع تیم‌های مدعی بازگردد.

سایت رسمی فدراسیون جهانی کاراته با اشاره به حضور ۴۰۰ کاراته کا از ۳۱ کشور در این مسابقات نوشت، کشور پرقدرت ایران با ۲۶ ورزشکار بیشترین شرکت کننده را در این مسابقات دارد. پس از ایران تایلند و ژاپن با ۲۴ و ۲۳ ورزشکار در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در این مطلب حضور کاراته کاهای المپیکی را یکی دیگر از شاخصه‌های این رقابت‌ها عنوان شده است.

سجاد گنج زاده قهرمان بازی‌های المپیک از ایران، «کیو شیمیزو» دارنده مدال نقره بازی‌های المپیک از ژاپن، «طارق حمدی» دارنده مدال نقره از عربستان، «مو شونگ گریس لاو» از هنگ کنگ، «برولتسوا» (قزاقستان)، «لی گونگ» (چین) و «عبدالرحمن الماساتفا» از اردن دارندگان مدال برنز المپیک، سارا بهمنیار از ایران، «مولدیر ژانگبیربای» از قزاقستان، «هی جون پارک» از کره و «نورکانات آژیکانوف» از قزاقستان با سابقه حضور در المپیک، کاراته کاهایی هستند که در این دوره به رقابت خواهند پرداخت.

این رویداد در هر دو بخش کاتا و کومیته تیمی و انفرادی در مجموع ۲۶ مدال طلا، ۲۶ نقره و ۵۲ مدال برنز توزیع خواهد شد. ضمن اینکه دومین دوره مسابقات قهرمانی پاراکاراته آسیا نیز در هفت بخش برگزار خواهد شد. اوزان ۶۰- و ۶۷- کیلوگرم مردان با ۲۵ کاراته کا بیشترین شرکت کننده را دارند. در کاتای تیمی زنان ۱۱ و مردان ۱۲ تیم برای کسب عنوان قهرمانی مبارزه می‌کنند. در کومیته تیمی مردان ۱۹ و زنان نیز ۱۸ تیم حضور خواهند داشت.

برنامه مسابقات:
جمعه ۳۰ تیر:
 از ساعت ۹ آغاز رقابت‌های کاتا انفرادی بانوان و آقایان، از ساعت ۱۱ آغاز مسابقات کومیته اوزان ۵۰-، ۵۵-، ۶۱- کیلوگرم بانوان و اوزان ۵۵-، ۶۰-، ۶۷- کیلوگرم آقایان، از ساعت ۱۷ آغاز مسابقات فینال روز اول رقابت‌های قهرمانی آسیا
شنبه ۳۱ تیر: از ساعت ۹ صبح آغاز رقابت‌های کاتا تیمی بانوان و آقایان، از ساعت ۱۱:۳۰ آغاز مسابقات کومیته اوزان ۶۸-، ۶۸+ کیلوگرم بانوان و اوزان ۷۵-، ۸۴-، ۸۴+ کیلوگرم آقایان،،از ساعت ۱۵ آغاز رقابت‌های پاراکاراته و از ساعت ۱۶:۳۰ آغاز مسابقات فینال روز دوم رقابت‌های قهرمانی آسیا
یکشنبه یک مرداد: از ساعت ۹ صبح آغاز مسابقات کومیته تیمی بانوان و آقایان و از ساعت ۱۵ آغاز مسابقات فینال روز سوم (پایانی) رقابت‌های قهرمانی آسیا


پنجشنبه 29 تیر 1402 ، 43 : 9

کد خبر :

بازدید : 199
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها