دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

چهارشنبه 28 تیر 1402 ، 28 : 15

کد خبر :

گزارش تکان‌دهنده سی‌ان‌ان:

رفتار غیرانسانی آمریکا با پناهجویان

پیام‌های الکترونیکی یک سرباز و پزشک مرزی آمریکا در مرز مکزیک از وضعیت انسانی وخیم مهاجران در این ناحیه خبر می‌دهد؛‌ تا جایی که به پلیس مرزی دستور داده شده تا پناهجویان را در آب انداخته و به آنان آب شرب ندهند!

به گزارش سبحان ، به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، در پست‌های الکترونیکی که یک سرباز آمریکایی به مافوق خود ارسال کرده، گزارش شده که به پزشکان دستور داده شده تا کسانی را که سعی دارند با گذر از رودخانه «ریو گرانده» وارد ایالات متحده شوند، وادار به برگشتن به آب کرده و در این گرمای طاقت‌فرسا، آب نوشیدنی هم در اختیار آن‌ها قرار ندهند.

در این ایمیل که گزارش کار این سربازان و پزشکان در هفته آخر ژوئن بوده، گزارش شده که آن‌ها تنها در هفت ساعت یک دختر چهارساله که غش کرده، یک مرد با جراحت شدید پا ناشی از سیم خاردار، پسری ۱۵ ساله با پای شکسته و یک زن جوان ۱۹ ساله باردار که در سیم‌های خاردار گیر کرده و سقط جنین کرده بود را مداوا کردند.

همچنین گزارش شده که یک مادر و دو فرزندش سعی داشتند از مسیری بدون سیم خاردار از مرز گذر کنند، اما غرق شده و جان خود را از دست دادند.

در همین حال وزارت دادگستری و وزارت امنیت داخلی آمریکا در حال گفت‌وگو برای تعیین تکلیف فرماندار ایالت تگزاس هستند که به چندین ماه سرکوب مهاجران در مرزهای جنوبی آمریکا متهم است.


چهارشنبه 28 تیر 1402 ، 28 : 15

کد خبر :

بازدید : 177
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها