جمعه 22 تیر 1403    2024/7/12

چهارشنبه 28 تیر 1402 ، 39 : 14

کد خبر :

هوای اراک و شازند، ناسالم برای گروه های حساس

رییس اداره آزمایشگاه های اداره کل محیط زیست استان مرکزی گفت: هوای اراک و شازند برای بیست و سومین روز در سال جاری برای گروه های حساس ناسالم است.

به گزارش سبحان ، علیرضا محرابیان ، اظهار کرد: براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ صبح امروز، چهارشنبه ۲۸ تیرماه ۱۴۰۲ برابر با عدد ۱۵۸ بوده که حاکی از ناسالم بودن هوا برای تمام گروه هاست.

وی شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا ساعت ۱۱ صبح امروز در اراک را ۱۴۳و در شازند ۱۳۸ معادل ناسالم برای گروه های حساس عنوان کرد و گفت: آلاینده مسئول این شرایط ذرات معلق کمتر از دو نیم میکرون است و تعداد روزهای ناسالم اراک از ابتدای سال تاکنون به ۲۳ روز رسیده است.

محرابیان تصریح کرد: طبق پیش بینی صورت گرفته از سوی سازمان هواشناسی، بررسی آخرین خروجی مدل های پیش بینی حاکی از تقویت جریانات شرقی در بیابان های مرکزی کشور است که موجب افزایش پتانسیل انتقال گرد و خاک از این مناطق به استان و همچنین افزایش سرعت وزش باد در برخی از ساعات بویژه ساعات بعدازظهر و اوایل شب و خیزش گردوخاک محلی در مناطق مستعد استان بویژه مناطق مجاور تالاب میقان می شود؛ این امر موجب کاهش کیفیت هوا و دید افقی در استان بویژه در مناطق غرب و جنوب غرب تالاب میقان از جمله شهرهای اراک و شازند خواهد شد.


چهارشنبه 28 تیر 1402 ، 39 : 14

کد خبر :

بازدید : 144
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها