يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

چهارشنبه 28 تیر 1402 ، 37 : 13

کد خبر :

معرفی اعضای جدید هیأت امنای مؤسسه هنرمندان پیشکسوت

مراسم اعطای احکام اعضای جدید هیأت امنای مؤسسه هنرمندان پیشکسوت برگزار شد.

به گزارش سبحان ، از روابط عمومی معاونت هنری، نوزدهمین جلسه هیأت امنا مؤسسه هنرمندان پیشکسوت به منظور معرفی و اعطای احکام اعضای هیأت امنای جدید موسسه هنرمندان پیشکسوت با امضای وزیر به ریاست محمود سالاری معاون وزیر در امور هنری به عنوان رییس هیأت امنا و با حضور داریوش ارجمند رئیس هیأت مدیره، مهدی افضلی مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و و عضو هیات مدیره و سیدعباس عظیمی مدیر عامل هیأت مدیره برگزار شد.

در این جلسه محمدرضا خوشخو به نمایندگی از سازمان صداوسیما، سید امیر جاوید به نمایندگی از سازمان تبلیغات اسلامی، عبدالحمید نقره‌کار به نمایندگی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، محمد چکشیان به نمایندگی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علیرضا اسماعیلی به نمایندگی از فرهنگستان هنر، محمود فرهنگ به نمایندگی از معاونت هنری، محسن علی اکبری به نمایندگی از سازمان امور سینمایی و مهدی سالم مدیرعامل بنیاد رودکی به عنوان دبیر هیأت امنا به عنوان اعضای جدید هیأت امنای موسسه هنرمندان پیشکسوت معرفی شدند و احکام آنان توسط داریوش ارجمند، رئیس هیأت مدیره اعطا شد.

همچنین در این جلسه محمد چکشیان نماینده وزارت کار و دیگر اعضای هیئت امنا بر بهره‌مندی جامعه و علاقمندان هنر از تجارب هنرمندان پیشکسوت تأکید کردند.

در این باره داریوش ارجمند بیان کرد که هنرمندان این موسسه برای انتقال تجارب خود آمادگی کامل دارند اما فضای ساختمان موسسه باید شرایط بهتری را پیدا کند که لازمه این موضوع افزایش بودجه و بهبود وضعیت مالی آن است.

محمود فرهنگ نماینده معاونت هنری نیز درباره انتقال تجارب و دانش هنری پیشکسوتان هنرهای ایران به کشورهای همسایه گفت که در رویداد هنری صاحبدلان از کشورهای اسلامی و اطراف ایران آثار هنری زیادی برای دبیرخانه‌ جشنواره ارسال شد که نشان از توجه آنان به هنر جمهوری اسلامی ایران داشت. در ادامه این مسیر حتی برخی از کشورها مانند عراق درخواست پذیرش استاد تئاتر داشتند.

سید امیر جاوید نماینده سازمان تبلیغات نیز در این بیان کرد که می‌توان با هم افزایی و همکاری میان حوزه هنری و موسسه هنرمندان پیشکسوت انتقال تجارب خوبی را در این زمینه شاهد بود.

خوشرو نماینده صداوسیما نیز درباره همکاری با هنرمندان پیشکسوت بیان کرد که بهره‌مندی از تجارب هنرمندان در عرصه‌های گوناگون هنری یکی از نیازهای صداوسیما است که این مهم می‌تواند با همکاری موسسه هنرمندان جهت مشاوره و همفکری برطرف شود.

سپس عظیمی مدیرعامل موسسه از تولید مستندهایی با موضوع زندگی هنرمندان خبر داد که می‌تواند از صداوسیما پخش شود.

عظیمی همچنین درباره ارتباط مؤسسه با هنرمندان بیان کرد: در ایام گذشته و پیش رو در هر ماه برنامه جشن تولد هنرمندان هر ماه را برگزار می‌کنیم و مرتب از وضعیت و احوال آنان با خبر می‌شویم زیرا مشکلات و مسائل هنرمندان را مسأله خود می‌دانیم.

در پایان جلسه سالاری معاون وزیر در امور هنری و رییس هیأت امنای موسسه هنرمندان پیشکسوت با تبریک به اعضای جدید هیات امنای موسسه بیان کرد که در مؤسسه اقدامات و فعالیت‌های بسیار خوبی جهت حمایت از هنرمندان انجام شده است. درباره انتقال تجارب نیز اقدامات گوناگونی توسط وزارت فرهنگ انجام شده اما قرار است تا در این زمینه کارهای تازه‌ای با همکاری و همراهی شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شود.

بعد از آن مراسم اعطای احکام اعضای جدید هیات امنا توسط داریوش ارجمند و با همراهی معاون هنری وزیر و با مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت انجام شد.

همچنین اعضای هیات امنا از زحمات استاد داریوش ارجمند به‌خاطر حمایت از هنرمندان پیشکسوت تشکر و قدردانی کردند.


چهارشنبه 28 تیر 1402 ، 37 : 13

کد خبر :

بازدید : 132
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار فرهنگی

پربازدیدترین ها