دوشنبه 01 مرداد 1403    2024/7/22

چهارشنبه 28 تیر 1402 ، 14 : 12

کد خبر :

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهر تهران:

رفع معضل زباله‌گردی تا ۶ ماه آینده

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهر تهران از رفع معضل کتفی‌ها در ۶ ماه آینده خبر داد و گفت: کار سختی محسوب می شود اما شدنی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری سبحان ، محمدی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص برگزاری خادمان روضه رضوان گفت: افرادی که در ایام اقامه عزای آقا اباعبدالله الحسین(ع) تمایل دارند به صورت داوطلبانه در نظافت، بازسازی مساجد، حسینیه‌ها و تکایا مشارکت داشته باشند دعوت می‌کنیم در سامانه خادمان روضه رضوان ثبت‌نام کنند و لوازم و وسایل مورد نیاز را از سازمان مدیریت پسماند دریافت و در این طرح مشارکت کنند.

وی ادامه داد: از بین مشارکت‌کنندگان پس از ارزیابی و قرعه‌کشی برای حضور در جمع خدام‌الحسین(ع)اربعین حسینی دعوت می‌شود.

وی با اشاره به ماه محرم گفت: نذورات در این ماه بیشتر شده و تولید پسماند هم بیشتر می‌شود و لازم است طرح‌هایی در این زمینه داشته باشیم. البته ما یک اکیپ پشتیبان برای مناسبت‌ها درنظر گرفته‌ایم که در حال حاضر با یکصد نیرو شده ولی به 500 نیرو هم می‌رسد.

محمدی در بخش دیگر سخنانش به آخرین وضعیت ماشین‌آلات خدمات شهری اشاره کرد و گفت:‌ این ماشین‌آلات فرسوده است. شما فکر کنید چهار سال شهر را تعطیل کنند انگار بمبی وسط یک ساختمان گذاشته و منفجر کرده‌اند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند تأکید کرد: ناوگان خدمات شهری فرسوده است، البته این ناوگان پیمانکاری است و باید به روز شود.

وی با بیان اینکه امروز کیفیت خدمات شهری ضعیف است، گفت: یک زمانی ما گاردریل‌ها را با ماشین‌های مکانیزه شستشو می‌دادیم اما الان ناوگان فرسوده و از رده خارج است و در شأن شهروندان تهران نیست.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه در کدام مناطق وضعیت نظافت بدتر است، گفت: ما معدل کل را درنظر می‌گیریم و در حال حاضر وضعیت مطلوب نیست، اما تا یک ماه آینده به یک وضعیت حداقلی می‌رسیم.

محمدی ادامه داد: قرار است هفته آینده با تک‌تک پیمانکاران جلسه بگذاریم و مذاکره کنیم. تعارف نداریم و باید کارها به خوبی پیش برود. وضعیت نظافت شهر قابل تحمل نیست و تا یک ماه آینده تحول ایجاد می‌شود.

وی قول داد که تا یک ماه آینده وضعیت زباله در تهران مطلوب شود.

وی همچنین در خصوص کتفی‌های شهر تهران اشاره کرد و گفت: ما با عارضه زباله‌گردها سالهاست که مواجهیم و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تلاش می‌کنیم پنچ تا شش ماه آینده برطرف شود.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در مورد نظافت شهر تهران گفت: وضعیت نظافت شهر در حال حاضر مردود است و تا یک ماه آینده به وضعیت مطلوب می‌رسیم.


چهارشنبه 28 تیر 1402 ، 14 : 12

کد خبر :

بازدید : 246
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها