دوشنبه 01 مرداد 1403    2024/7/22

چهارشنبه 28 تیر 1402 ، 21 : 11

کد خبر :

دبیرکل حزب‌الله لبنان:

نصرالله: بزرگترین اتفاق قرن گذشته پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود

دبیرکل حزب‌الله لبنان سه‌شنبه شب در سخنانی به مناسبت بزرگداشت دهه محرم در ضاحیه جنوبی بیروت، تاکید کرد که ملت لبنان باید تاریخ کشورشان را بخوانند و از آن درس بگیرند.

به گزارش سبحان ، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان به همین مناسبت اظهار کرد: تاریخ بسیار مهم است و باید از آن مطلع بود و از آن بهره برد.

وی گفت: تاکید می‌کنم که تاریخ لبنان را باید بخوانیم تا بتوانیم از درس‌های تاریخ آن بهره ببریم تا تجربیات گذشته را تکرار نکنیم و در نتیجه آن ملت لبنان به جنگ‌های داخلی برنگردند.

نصرالله افزود: تاریخ مملو از ناامیدی است و قوانین و هنجارهای ثابتی در تاریخ در ارتباط با جامعه وجود دارد و هرکس از آنها سرپیچی کند بازنده است و هرکس این قوانین را به کار گیرد برنده خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: قصص قرآن برای مردم عبرت است و بیشترین پیامبری که قرآن از آن سخن گفته موسی علیه السلام است و افرادی که از آنها بیشتر نام برده شده است بنی اسرائیل هستند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: خداوند متعال ما را با بنی اسرائیل آشنا کرد و ما در مقاومت قرآن کریم را خواندیم و از هر آنچه درباره بنی اسرائیل به ما گفت بهره بردیم و قرآن به ما می‌گوید آنها مردمانی هستند که بیش از همه به زندگی دنیوی علاقه داشته و کلمات را از جای خود تحریف کردند و احادیث نیز درباره آنها مطالبی را به ما منتقل می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: صحبت‌های زیاد درباره بنی اسرائیل هشداری برای مسلمانان در مورد آنها و خطر آنهاست.

سید حسن نصرالله همچنین تاکید کرد: کربلا به ما صبر و استقامت، مقابله با محاصره، مقابله با ظلم و فرو نریختن در برابر خیل عظیم دشمن و قدرت سلاح‌هایش را آموخت.

وی ادامه داد: عنوان «کربلا، راه ما به سوی مهدی (عج)» را برای امسال انتخاب کردیم، در واقع کربلا انجام تکلیف، اطاعت از ولی، حمایت از حق و فداکاری را به ما می‌آموزد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین خاطرنشان کرد: بزرگترین اتفاق قرن گذشته پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود و امام خمینی (ره) فرموده‌اند که ما هر چه داریم از عاشورا است.


چهارشنبه 28 تیر 1402 ، 21 : 11

کد خبر :

بازدید : 140
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها