يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

چهارشنبه 28 تیر 1402 ، 38 : 10

کد خبر :

رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن:

تزریق ۱۰۰ هزار میلیارد تومان به طرح نهضت ملی مسکن

رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن گفت: روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن با تزریق ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار به صندوق ملی مسکن سرعت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری سبحان ، محمدرضا مهدیار اسماعیلی گفت: این اعتبار از طریق مجاری پیش بینی شده در قانون جهش تولید مسکن برای واریز به این صندوق به عنوان تامین کننده مالی انحصاری بخش مسکن تامین می‌شود.

آقای اسماعیلی ادامه داد: این میزان اعتبار از محل بازگشت وام‌های مسکن مهر، واریزی سازمان ملی زمین و مسکن و تملک زمین تامین شده است.

رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن همچنین گفت: سازمان ملی زمین و مسکن تاکنون به حساب صندوق ملی مسکن مبلغ 433 میلیارد تومان واریز کرده است که با تسریع فرآیند واریز وجوه پیش بینی شده از این سازمان، امکان حمایت بیشتر این صندوق از پروژه‌های نیمه تمام مسکن مهر و عملیات آماده‌سازی طرح نهضت ملی مسکن فراهم می‌شود.

رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن اضافه کرد: در انتظار واریز 59 هزار میلیارد تومان تکلیف بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی به حساب صندوق هستیم که امکان حمایت از خانوار‌های کم درآمد از جمله ارائه تضمین‌های لازم جهت دریافت تسهیلات از سامانه بانکی برای ایشان فراهم می‌شود.

مهدیار‌اسماعیلی تصریح کرد: با همکاری سازمان امور مالیاتی کشور تا کنون 12 هزار و 900 میلیارد تومان از این محل اخذ و به خزانه واریز شده است که با حمایت سازمان برنامه و بودجه کشور و واریز به موقع به حساب صندوق ملی مسکن برای مسکن حمایتی از قبیل مسکن خانوار‌های کم درآمد و پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی مددجویان، معلولان، ایثارگران  هزینه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: از محل منابع پیش‌بینی شده در قانون بودجه امسال نیز 28 هزار و 500 میلیارد تومان به منظور تقویت توان حمایتی بخش مسکن به صندوق ملی مسکن ابلاغ اعتبار شده است.


چهارشنبه 28 تیر 1402 ، 38 : 10

کد خبر :

بازدید : 134
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها