يكشنبه 03 تیر 1403    2024/6/23

سه شنبه 27 تیر 1402 ، 28 : 15

کد خبر :

صندوق بازنشستگی کشوری :

فروش ۶ خودروی لوکس دپو شده و بازگشت پول آن به نفع بازنشستگان کشوری

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در بازدید از شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی تهران تاکید کرد: شش خودروی لوکس باقی مانده از سال ۱۳۹۴ که در شرایط نامناسب انبار قرار دارند، پس از فروش فوری باید به بازنشستگان بازگشته و در جهت رفاه و سلامت بازنشستگان هزینه شود.

به گزارش سبحان ، نعمت الله ترکی همراه با تعدادی از مدیران صندوق بازنشستگی کشوری، شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی و سازمان بازرسی در جریان این بازدید عنوان کرد: در سال ۱۳۹۴، ۹ دستگاه خودروی لوکس اعم از لکسوس، تویوتا و… با اموال و پول بازنشستگان توسط یکی از شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بدون ثبت سفارش از کشور اتریش خریداری و وارد کشور شده است.

وی با طرح این سوال که «مشخص نیست اصلا با چه منطقی این کار صورت گرفته و اصل موضوع نیز درحال پیگیری است» گفت: پیگیری می کنیم که اگر سوء جریانی در خرید خودروها مشاهده شد، شکایت لازم صورت گیرد. در این خصوص تعامل خوبی با سازمان بازرسی کل کشور برقرار شده تا با هم افزایی لازم، برخورد قانونی با مسببین این سوء جریانها صورت گیرد.

ترکی با بیان اینکه «۳ دستگاه از این خودروها درهمان سال به فروش می رود و ۶ دستگاه از سال ۱۳۹۴ در انبارها مانده است» اظهار کرد: هیچ شخص و مدیری در این ۸ سال سراغی از این خودروها نگرفته است؛ خودروهایی که ارزش مادی بسیار بالایی دارند و بر اثر بی توجهی درحال تخریب است.

او با تاکید بر اینکه پیش از این بارها اعلام کرده بودیم که بر روی حراست از اموال بازنشستگان حساسیم و لذا به صورت ویژه به این موضوع ورود شد، گفت: جای تاسف بود که با اینکه شرکت انبارهای عمومی متعلق به صندوق بازنشستگی است و این خودروها در انبارهای شرکت انبارعمومی استقرار داشته، در طول این سال ها حتی از صندوق یا شرکت متولی یک تماس با شرکت انبارها گرفته نشده که این خودروهایی که با پول بازنشستگان خریداری شده را به یک محل مسقف ببرند که حداقل کمتر آسیب ببینند.

وی افزود: امروز به محل نگهداری خودروها رفتیم و دستورات لازم در این خصوص صادر شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: این خودروها با قید فوریت باید ترخیص شود و به فروش برسد و این مبلغ به بازنشستگان برگردد. نمایندگان صندوق در این خصوص مشخص شدند و روزانه پیگیر ترخیص و فروش خودروها هستند. تمام این اموال می بایست خرج و صرف بازنشستگان و رفاه آنان شود.

ترکی همچنین عنوان کرد: متاسفانه پرونده هایی از این قبیل، در ادوار گذشته بسیار بوده و در دوره مدیریتی جدید صندوق، یکایک آن ها درحال احصاء و پیگیری هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، وی با اشاره به اینکه یکی از شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور در ایام انتخابات «تغییر به نفع مردم بود» افزود: در صندوق بازنشستگی سعی داریم که تحقق این شعار برای جامعه مخاطب یعنی بازنشستگان ملموس باشد.

ترکی تاکید کرد: رویکرد و مرام انقلابی دولت سیزدهم در حراست حداکثری از حقوق مردم به خوبی با دولتهای گذشته قابل مقایسه است.


سه شنبه 27 تیر 1402 ، 28 : 15

کد خبر :

بازدید : 224
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها