چهارشنبه 02 خرداد 1403    2024/5/22

سه شنبه 27 تیر 1402 ، 4 : 10

کد خبر :

معاون دبیرکل سازمان ملل:

بیش از ۹۲۰۰ غیرنظامی در جنگ اوکراین کشته شده‌اند

معاون دبیرکل سازمان ملل از کشته شدن بیش از ۹۲۰۰ غیرنظامی در جریان جنگ اوکراین خبر داد.

به گزارش سبحان ، به نقل از خبرگزاری تاس، روزماری دی کارلو، معاون امور سیاسی و ایجاد صلح دبیرکل سازمان ملل در جریان نشست شورای امنیت این سازمان گفت، بیش از ۹۲۰۰ غیرنظامی تاکنون در جریان جنگ در اوکراین کشته شده‌اند.

او بیان کرد، با گذشت بیش از ۵۰۰ روز از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین، ۹۲۸۷ غیرنظامی شامل ۵۳۷ کودک در درگیری‌های مربوط به این کشور جان باخته‌اند. ۱۶۳۸۴ تن شامل ۱۱۱۷ کودک نیز در این درگیری‌ها زخمی شده‌اند. دی کارلو بیان کرد: "اینها صرفا ارقام تایید شده هستند. تعداد واقعی قربانی‌ها احتمالا به میزان قابل توجهی بالاتر است."

او خاطرنشان کرد: "در حال حاضر بیش از ۶.۳ میلیون اوکراینی پناهجو شده و بر اساس برآوردها ۵.۱ میلیون اوکراینی هم در داخل این کشور آواره شده‌اند."

وزارت دفاع روسیه مکررا تاکید داشته، این کشور از تسلیحات با دقت بالا برای آنکه تنها تاسیسات نظامی را هدف بگیرد استفاده می‌کند. سازمان حقوق بشری عفو بین‌المللی که مقر آن در لندن واقع است در گزارشی منتشر شده در اوت ۲۰۲۲ اعلام داشت، اوکراین با استقرار تجهیزات نظامی و تسلیحات در مدارس و بیمارستانها قوانین جنگی را نقض کرده است.


سه شنبه 27 تیر 1402 ، 4 : 10

کد خبر :

بازدید : 123
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها