يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

سه شنبه 27 تیر 1402 ، 57 : 9

کد خبر :

وزارت دفاع روسیه:

روسیه حمله 28 پهپاد اوکراین به «کریمه» را خنثی کرد

وزارت دفاع روسیه گفته است که ارتش روسیه، شب گذشته (دوشنبه) به وقت محلی، حمله با 28 پهپاد ارتش اوکراین به «کریمه» را خنثی کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سبحان ، یک روز پس از دو حمله کی‌یف به پل شبه‌جزیره کریمه که به مرگ دو تن و زخمی شدن یک کودک منجر شد، ارتش اوکراین، تلاش داشت با ۲۸ پهپاد به کریمه حمله کند که تمامی این حملات از سوی ارتش روسیه خنثی شد.

بامداد روز دوشنبه بود که رسانه‌های روسی و اوکراینی از وقوع انفجاری در پل کریمه، که این شبه‌جزیره را از روی دریا به خاک سرزمین اصلی فدراسیون روسیه متصل می‌کند، خبر داده بودند.

خبرگزاری فرانسه ساعاتی بعد در خبری فوری به نقل از یک منبع ارشد اوکراینی گزارش داد که رژیم کی‌یف در پس انفجار امروز در پل متصل‌کننده کریمه به خاک فدراسیون روسیه است.

به طور همزمان، کمیته ملی ضد تروریسم فدراسیون روسیه اعلام کرد که حمله به پل متصل‌کننده شبه‌جزیره کریمه به این کشور، در ساعت ۳:۰۵ بامداد روز گذشته توسط دو شناور بدون سرنشین انجام شد و اوکراین نیز به دست داشتن در این عملیات اعتراف کرد.

در واکنش به اقدام روز گذشته اوکراین در حمله به پل شبه جزیره کریمه، «دیمیتری مدودف» نایب رئیس شورای امنیت ملی روسیه نیز با تأکید بر لزوم حمله به نیروهای تروریست اوکراینی در خانه‌هایشان، گفت که اما هدف اصلی باید سرنگونی رژیم کی‌یف باشد.

شبکه روسی راشاتودی گزارش کرده است که وزارت دفاع روسیه امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که ارتش روسیه تلاش ارتش اوکراین برای حمله گسترده با پهپادهایی به زیرساخت مهم شرق شبه‌جزیره کریمه را خنثی کرد و برخی از پهپادهای ارتش اوکراین را سرنگون کرد و برخی دیگر را نیز از طریق ابزار الکترونیکی از بین برد.

بر اساس گزارش وزارت دفاع روسیه، ۱۷ پهپاد اوکراین توسط سامانه‌های پدافند هوایی منهدم شد و ۱۱ پهپاد دیگر با جنگ الکترونیک سرکوب شد و بدون رسیدن به هدف، سقوط کرد.

«سرگئی آکسیونوف» فرماندار کریمه در این خصوص گفت که هیچ تلفات یا خساراتی در نتیجه این حملات هوایی اوکراین برجای نمانده است.

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین در دوران زمامداری خود، حدود ۲۰ درصد از خاک کشورش را در مقابل روسیه از دست داده است و در ماههای اخیر تلاش کرده است تا با استفاده از سلاح‌های که غرب در اختیار این کشور قرار داده است، ضدحملاتی را با هدف بازپس‌گیری قلمروها علیه مواضع روسیه انجام دهد و بازپس‌گیری کریمه را یکی از اهداف مهم این ضدحملات اعلام کرده است.

با این‌حال، ا وجود ارسال تجهیزات گسترده از سوی کشورهای غربی برای اوکراین، بسیاری از کارشناسان احتمال پیروزی این کشور در نبرد با روس‌ها را ناچیز ارزیابی می‌کنند و ارتش اوکراین موفق نشده در ضدحملات خود علیه روسیه پیشرفت‌های چشمگیری به دست آورد.


سه شنبه 27 تیر 1402 ، 57 : 9

کد خبر :

بازدید : 138
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها