چهارشنبه 12 مهر 1402    2023/10/4

سه شنبه 27 تیر 1402 ، 47 : 9

کد خبر :

با افزایش قیمت طلای جهانی و کاهش دلار:

بازار ابری دلار به نفع طلا تمام شد

قیمت طلا امروز (سه‌شنبه) در مقابل دلار افزایش یافت که نزدیک بود به پایین‌ترین حد خود در بیش از یک سال گذشته برسد، در حالی که معامله‌گران منتظر داده‌های خرده‌فروشی از ایالات‌متحده بودند تا هرگونه تاثیر بر مسیر انقباض پولی فدرال رزرو ایالات‌متحده را ارزیابی کنند.

به گزارش سبحان ، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ و ۲۵ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۴.۳ درصد افزایش به ۱۹۵۸ دلار و ۸۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۲ درصد افزایش به ۱۹۵۹ دلار و ۸۰ سنت رسید.

دلار حدود پایین‌ترین سطح یک سال اخیر متزلزل شد و دلار ضعیف‌تر، طلا را برای دارندگان سایر ارزها ارزان‌تر می‌کند.

معاملات آتی نرخ بهره نشان داد که بازارها با افزایش ۲۵ واحدی دیگر نرخ بهره در نشست ۲۵ تا ۲۶ جولای فدرال رزرو، قیمت‌گذاری کنند. نرخ‌های بهره پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را کاهش می‌دهد.

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت که انتظار ندارد اقتصاد ایالات‌متحده وارد رکود شود. سرمایه‌گذاران انتظار دارند که بانک مرکزی اروپا و بانک انگلستان با چرخه افزایش نرخ خود بیشتر پیش بروند زیرا آنها تلاش می‌کنند تورم را به ۲ درصد کاهش دهند که به ترتیب در ژوئن ۵.۵ و در ماه مه ۸.۷ درصد بود.

سرمایه‌گذاران همچنین مراقب داده‌های خرده‌فروشی ایالات متحده برای ژوئن در اواخر روز خواهند بود، در حالی که داده‌های ضعیف اقتصادی چین که روز گذشته منتشر شد همچنان بر احساسات تأثیر می‌گذارد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۴.۸۷ دلار رسید، پلاتین ۰.۷ درصد افزایش یافت و به ۹۸۲ دلار و ۴۳ سنت رسید و پالادیوم با ۱.۱ درصد افزایش به ۱۲۹۸ دلار و ۳۰ سنت رسید.


سه شنبه 27 تیر 1402 ، 47 : 9

کد خبر :

بازدید : 31
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها